annas

V které době se začaly u hostinců objevovat vývěsní štíty či jiná značení?

Nejlepší odpověď
anonym

V té době, kdy se začaly objevovat hostince.

Další odpovědi
vagra

Předchůdci hostinských vývěsních štítů byly svazky ratolestí nebo snopky slámy vyvěšené nad vchodem na znamení, že tady „pod viechou“ se čepuje osvěžující mok. Tento zvyk se dodnes dochoval v mnoha oblastech Evropy v době vinobraní.
Karel Veliký nařídil již kolem roku 800, že na každém z jeho statků musí podobný výčep být nejméně na třech místech. V nich se čepovalo méně kvalitní víno určené převážně venkovskému obyvatelstvu. Ušlechtilý mok se dodával na knížecí dvory.
Vnější označení hostinců se vyvíjelo v souvislosti se všeobecným zvykem označovat domy domovním znamením.První štíty mívaly podobu dřevěné pravoúhlé desky s vyřezávaným nebo vymalovaným znamením.
Vývěsní štíty byly vizitkou majitelů a není tedy divu, že do nich hostinští investovali často značné částky.

Zdroj: zkráceno z-http://oko.yin­.cz/2/vyvesni-stity/