s1066

v kolika měsících je nejlepší jít s pejskem na cvičák

Nejlepší odpověď
anonym

To záleží na tom, o jaké plemeno se jedná a co od „cvičáku“ očekáváš. Každé plemeno vyspívá jinak a to co se týká fyzického dozrávání tak i psychického vývoje. Osmiměsíční NO je všeobecně vyspělejší než doga. Všeobecně se dá konstatovat, že etapu socializace (nejdůležitější období v životě) prožije každé štěně ještě u chovatele, proto velmi záleží na podmínkách chovu, ze kterého štěně pochází. Další období je „výchova“ a tu by měla většina majitelů štěňat v základu zvládnout sama, popřípadě navštívit cvičák proto aby se pes naučil poslouchat i v přítomnosti jiných lidí a psů. Pokud se rozhodneš pokračovat se psem v nějakém psím sportu nebo se budeš chtít věnovat služebnímu, záchranářskému nebo jinému výcviku, najdi si cvičák, kde se takové činnosti věnují a jsou k dispozici zkušení instruktoři. Kdy? Záleží na zralosti psa (zda už unese větší zátěž fyzickou i psychickou) a na stupni dosavadního výcviku. Se psem, který je ještě ve vývoji se nemůžeš věnovat plně žádné zatěžující činnosti. Všeobecně bych se šla poptat na vybrané cvičiště se psem ve věku cca 6–7měs. a dohodla se na místě. Pokud bude mít pes správnou předvýchovu, jistě se dohodnete na pravidelném výcviku.

Doplňuji:
samicek333: štěně ve věku jeden a půl měsíce má být ještě u matky s ostatními sourozenci a rozhodně není ve věku vhodném ani k tomu aby bylo odebráno do nové rodiny k novému majiteli, natož s ním chodit na cvičák! Nechápu jaký by to mělo smysl a pro koho, nehledě na možná zdravotní rizika, protože v této době štěně nemá zpravidla ještě žádné očkování, natož imunitu (když nepočítám tu kolostrální).

Další odpovědi
samicek333

My s tím naším začínali okolo desátého měsíce, ale nejlepší je začít mnohem dřív, asi tak, když mu je jeden a půl měsíce. To už by to měl zvládnout a čím mladší pes, tím líp, protože si alespoň zvykne na jiné psy.
Doplňuji:
Bohemica: Omlouvám se za svou chybu. Spletla jsem to. Myslela jsem 1,5 měsíce po příchodu do nové rodiny, protože takhle má alespoň možnost si zvyknout na svou novou rodinu. Nebo to nám tvrdili na našem cvičáku. Že prý si pes nejdřív musí zvyknout na své pány a pak na výcvik a nové psy:)

Drap

Ideální je začít pomalu seznamovat se cvičákem a s ostatními psy po všech očkováních ve 3–4 měsících.

Zdroj: vlastní zkušenost

Elis Pokorná

Do školičky pro štěňata je nejlepší chodit už od přivezení. Ale samozřejmě záleží na tom, co přesně s ním chceš dělat a co od cvičáku očekáváš :)