England1522

V kolika letech začíná růst pohlavní ochlupení??

Odpovědi
Michal Kole

V pubertě, od 12 let cca – u každého je to jiné.

anonym

Zde opět záleží na mnoha faktorech. Bylo by lépe dopsat věk abychom mohli být konkrétnější.

  • Ženě puberta začíná již 10 – 12 rokem života.
  • Muži puberta začíná 13 – 16 rokem života.

Ano jsou to taková rozmezí jelikož každý má mnoho jinak hormonu které právě mají na starosti vývoj.
Puberta začíná tím že se ti začnou zvětšovat varlata a začneš též mutovat. Pote ti začnou růst svaly a na konec se ti začne vyskytovat ochlupení – okolo pohlavního ústrojí a v podpaží. Okolo 17 – 20 roku již začnou růst vousy.

O pubertě se můžeš dočíst v hodně odborných publikací. Ale pokud máš nějaký dotazy určitě bych se obrátil na doktorku u které jsi registrován jelikož ona vlastní tvou složku kde má sepsané tvé problémy a může tě prohlédnout a říci jak to vlastně s tebou je.