Zvědavý

V kolika letech se studenti medicíny stávají doktory?

a jak dlouho jsou na vysoké ??

Nejlepší odpověď
led

Bez ohľadu na vek až po úspešnom skončení štúdia na vysokej škole (základné je 6 rokov)
Doplňuji:
ďalej v diskusii

Další odpovědi
msi

jde o konkretni obor, ale minimum na doktora máš 5 let.
jestli zvažuješ, tak ti řikám, Zkus to a jdi tam. Nebudeš ve finále litovat.

MonkeyKing

6 let

da ny

Je to jeden z mála oborů VŠ, kdy je studium po přijetí rovnou magisterské (odpadá bakalářský stupeň, tedy dvoje státnice).
Stomatologové už nemají titul MUDr., ale MDDr. – studium je na 5 let.
Všeobecné lékařství je na 6 let studia …(někteří studují i 9 let).

Po ukončení magisterského studia (s titulem MDDr., MUDr.) mohou pokračovat v DSP, (v doktorském studijním programu), jako ostatně na téměř všech oborech jiných VŠ, po ukončení magisterského studia (s různými tituly)..
Studium je prezenční či kombinované na 4 roky – titul Ph.D., za jménem.

Nedá se jednoznačně odpovědět, v kolika letech se student stane lékařem. Záleží na tom, zda je přijat hned po odmaturování, nebo nastoupí na školu později…
A též záleží na délce „jeho“ studia k úspěšnému ukončení VŠ.
Na ZŠ se nastupuje v 6, 7 i 8 letech. Maturantem může být student v 19, 20, 21 letech… plus ideálně 5 či 6 let studia, podle oboru.

Lamalam

V kolika letech? Záleží na tom, v kolika letech začali studovat.

MonkeyKing

Jak takové studium vůbec probíhá – přednášky, zkoušky tad.?

Agneta

msi >>> „nebudeš litovat“ – dovol abych se zasmála :DDD
medicínu nedoporučuji, je dobrá jen pro roboty a ne pro lidi-
anebo je asi nejhorší přežít těch prvních 20 let, než se bude smět
osamostatnit(s vlas­tní ordinací) :DDD

led

Študijný program: všeobecné lekárstvo
Lekárska fakulta
Univerzita Komenského v Bratislave
Študijný odbor: Všeobecné lekárstvo
Kód programu: 17729
Forma štúdia: denná
Stupeň štúdia: spojený 1. a 2.
Dĺžka štúdia v rokoch: 6
Metóda štúdia: prezenčná
Udelený akademický titul po absolvovaní študijného programu: MUDr.

Študijný program: zubné lekárstvo
Lekárska fakulta
Univerzita Komenského v Bratislave
Študijný odbor: Zubné lekárstvo
Kód programu: 17730
Forma štúdia: denná
Stupeň štúdia: spojený 1. a 2.
Dĺžka štúdia v rokoch: 6
Metóda štúdia: prezenčná
Udelený akademický titul po absolvovaní študijného programu: MDDr.

informácie o štúdiách v ďalších odboroch:
http://www.por­talvs.sk/sk/fa­kulta/lekarska-fakulta