SaNa_

V kolika letech můžu odejít z domu?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat v kolika letech můžu odejít z domu?v 18 nebo můžu už dřív?A mám nárok jestli jsem studující na finanční pomoc rodičů?předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Nebudu-li v to počítat pobyt na koleji nebo v internátě, kde byste byla z důvodu studia, pak legálně odejít můžete nejdříve po dovršení 18ti let. V tomto věku nabýváte plnoletosti a tedy i plné právní zodpovědnosti. Do té doby za Vás rodiče do jisté míry ručí.
Jste-li studující a pokud Vaši rodičena Vás pobírají rodičovské přídavky, budou je pobírat do ukončení Vašich studií, ale nejdéle do 26 let. Zda by Vás v případě Vašeho odchodu rodiče nějak finančně podporovali či nikoliv, (např. Vám dávali sumu těchto přídavků) bude nejspíš záležet na důvodu a způsobu Vašeho odchodu z domova a na dohodě s nimi. Po 18. roce nemají rodiče povinnost Vás vyživovat.

Další odpovědi
Jarda

Rict mi totok muj potomek (mam 3), tak dostane na vyber: zustat, studovat a byt ziven nebo odejit a zivit se za sve. Vas pristup je vuci rodicum dost sobecky.

Krugerka

Teoreticky můžeš odejít v 18 kdy nabíráš vlastní zodpovědnosti. Ale nikdy není duvod z toho domu odcházet..rodiče se o tebe starají vše ti platí..dělají pro tebe to nejhorší a ty byses jim odvděčila tím že jim v den svých 18. narozenin řekneš sbohem? Myslím že tohle fakt není dobré řešení..bud ráda že máš kde bydlet..a že se o tebe někdo stará a živí tě! Potom už na to budeš sama!

Daduš

víte oni to všichni nemají zrovna jednoduché v rodinách já si na školu vydělávám sama brigádně a ještě musím doma vařit ,prát , uklízet atd. takže nesudte všechny podle vaší zkušenosti závidím lidem co mají čas jít každej den ven mužou na diskotéky a nemají starosti