Avatar uživatele
SaNa_

V kolika letech můžu odejít z domu?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat v kolika letech můžu odejít z domu?v 18 nebo můžu už dřív?A mám nárok jestli jsem studující na finanční pomoc rodičů?předem děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Daduš před 5396 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Nebudu-li v to počítat pobyt na koleji nebo v internátě, kde byste byla z důvodu studia, pak legálně odejít můžete nejdříve po dovršení 18ti let. V tomto věku nabýváte plnoletosti a tedy i plné právní zodpovědnosti. Do té doby za Vás rodiče do jisté míry ručí.
Jste-li studující a pokud Vaši rodičena Vás pobírají rodičovské přídavky, budou je pobírat do ukončení Vašich studií, ale nejdéle do 26 let. Zda by Vás v případě Vašeho odchodu rodiče nějak finančně podporovali či nikoliv, (např. Vám dávali sumu těchto přídavků) bude nejspíš záležet na důvodu a způsobu Vašeho odchodu z domova a na dohodě s nimi. Po 18. roce nemají rodiče povinnost Vás vyživovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jarda

Rict mi totok muj potomek (mam 3), tak dostane na vyber: zustat, studovat a byt ziven nebo odejit a zivit se za sve. Vas pristup je vuci rodicum dost sobecky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Krugerka

Teoreticky můžeš odejít v 18 kdy nabíráš vlastní zodpovědnosti. Ale nikdy není duvod z toho domu odcházet..rodiče se o tebe starají vše ti platí..dělají pro tebe to nejhorší a ty byses jim odvděčila tím že jim v den svých 18. narozenin řekneš sbohem? Myslím že tohle fakt není dobré řešení..bud ráda že máš kde bydlet..a že se o tebe někdo stará a živí tě! Potom už na to budeš sama!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Daduš

víte oni to všichni nemají zrovna jednoduché v rodinách já si na školu vydělávám sama brigádně a ještě musím doma vařit ,prát , uklízet atd. takže nesudte všechny podle vaší zkušenosti závidím lidem co mají čas jít každej den ven mužou na diskotéky a nemají starosti

před 4277 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek