eviktet

V kolika letech jste si nejvíce užívali života?

Je mi 17 a každý, kdo se zeptá na můj věk řekne: „No, to je nejkrásnější věk, žádný starosti…“ nebo „No, do 18 let si člověk jenom užívá, pak začíná pravej život se všema starostma“. A mně nepřipadá tenhle věk nijak výjimečný. A skoro se děsim, až mi bude 18 a víc, co mě čeká za hrůzný věci.
V kolika letech jste si tedy nejvíce užívali? Přišel vám život po 17 opravdu tak strašný a plný starostí? Mám se bát? 😁 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

Když si člověk najde dobrou práci, která ho naplňuje, k tomu má dobré přátele a koníčky, není třeba se bát. Například já jsem se ještě nikdy necítil tolik naplněn jako poslední tři roky a mám tušení, že bude ještě lépe.
Naopak život před 17 – no nevím, už bych to nevracel. Furt jen učení, učení, učení… to paradoxně nebylo ani na VŠ, takovejhle teror ;{)>

Další odpovědi
anonym

Promiň, to není fér otázka. Užívám si i v 50. Je fakt, že mne nastartovali tady. 3 Roky jsem byl mimoň. Jinak jsem si užíval 15, 18, 25, 35, prostě žít! Svět je tak kouzelný, to špatné paměť potlačí a vzpomínky, praxi ti nikdo nevezme. Starosti jsou, ať jedeš sama nebo s partnerem. Přesto se dá užívat a užívej bytí.

briketka10

nejvíce jsem si užívala svou první lásku
pak prožívala zklamání to k tomu patří ..
a všechny prohýřené noci s kámoškami
na diskotékách, té legrace co jsme si užily
v Praze na střední a na intru, po stěhování
do Pardubic to neskončilo mám tu ségru a
kámošku, pár bývalých spolupracovnic no
a kocourka, život je krásný stále a ještě bude..

ničeho se neboj jedině rychlých aut
aut a proto se rozhlížej na přechodu :O)

zjentek

Boj se. Jen preventivně. Praštit s člověkem může pýcha,iluze,tra­gedie. A to je darda. To bolí. Na čas nehleď,ten lidský je příliš krátký. Užívej každý den bez ohledu na věk.

anonym

Nepamatuji si, jak to bylo, když jsem byla hodně malá. Mám ale za to, že jsem si života užívala vždy, a to celých 60 let. Podívám-li se zpátky, tak jsem toho stihla skutečně hodně, nic bych neměnila, k ničemu se nevracela. A tomu se také říká „žít naplno“ (užívat si života). Umět si brát ponaučení i ze svých vlastních proher je velmi cenný dar.
Evi, život není hrozný. Strašné na něm je jenom to, že ho tak negativně vnímáš. Zkus změnit svůj postoj jak ke svému životu, tak k sobě. Určitě Ti potom bude lépe.

led

Pozerať dozadu, hľadať najkrajšie obdobie, užívanie si života? Na to nemám, som ešte mladá (čo to je 6 krížikov) a verím v krajinu zázrakov a krásneho princa na bielom koni.
Časté a dlhé obzeranie sa dozadu môže spôsobiť poškodenie zdravia.
Báť sa života po 17? To snáď nie! Život je taký, aký ho vidite vlastnými očami a rozumom.
Heslo života „ˇŽivot je večný boj o prežitie od svojho zrodu do konca. Využime ten medzičas na maximum“

Damiana

Co je to vlastně „užívat si života“? Každý to vidí v něčem jiném. Jeden v poflakování se po hospodách, další v nezávazném flitru a sexu, jiný v dětech, někdo zas v práci nebo v cestování… Dalo by se pokračovat do nekonečna.
Co pro tebe může být nuda, pro mě může být to nejlepší užívání si.
Jedním jsem si jistá – pokud má člověk to štěstí a je zdravý, má kolem sebe lidi, které miluje – a oni mu nezemřou:-(; je v něčem úspěšný – musí ho to naplňovat a činit šťastným. Každý věk přináší své.

Orange

Nojo, když to slyšíš od lidí, pro který je vždy lépe někdy jindy než právě teď… Na druhou stranu máš motivaci, začít dělat něco, abys neskončila na 9 hodin ve vyčerpávající práci. Život si můžeš „užívat“ stále.

pusinka50

Záleží na konkrétním člověku, na jeho osobních starostech, na jeho kamarádech, na jeho rodičích, láskách atd.
To se nedá paušalizovat na všechny tvé soukmenovníky a tebe. Já osobně třeba pořád čekám, až to nejlepší přijde a to už mám pár křížků na krku.
Záleží také na tom, jak „moc“ si budeš brát interně své problémy, někdo je prostě hodí za hlavu, nevadí mu ani, jestli tím někomu ublíží, někdo se svými problémy hodně zabývá a ten to má pak v životě těžší. Je fakt, že prožíváš bezstarostné chvíle, protože se nemusíš starat o finanční zabezpečení tvé rodiny, nemáš strach o ztrátu zaměstnání, nemáš starosti s dětmi apod. To všechno teprve přijde.První starosti přijdou po svatbě a v manželství. Zatím užívej života jako svobodná