J.Bulíková

V kolika letech je ideální začít dítě učit hrát na hudební nástroj?

Nevím zda je lepší počkat až dítě chodí do základní školy nebo už dříve? Já třeba měla angličtinu a hudební nástroj již ve školce a nijak mi to neublížilo a je jasné, že je to individuální… Ale ráda bych znala názor někoho, kdo má dobrou či špatnou zkušenost se svými dětmi.

Odpovědi
Drap

Většinou se začíná až ve škole. Spousta však začíná hrát na vhodný hudební nástroj již ve třech letech. Ideální je, pokud takové dítě může učit rodič.

Lucijej

Tak to je různé, taky záleží na jaký nástroj by mělo hrát, pokud dítě má očividně hudební sluh, tak na housle a na flétničku začínají hrát už třeba ve čtyřech letech, ale většina začíná až se školní docházkou.

led

Od chvíle, keď si uvedomí, čo s nástrojom môže robiť a má hudobný cit

Katru7

Záleží na jaký hudební nástroj,pokud na flétnu,tak už klidně ve školce,ale pokud kytaru,klavír,hou­sle apod. je lepší počkat až do školy.

Larissa

Pokud z něj chcete mít nějakého virtuóza, řekla bych už ve školce. Pokud od toho čekáte jen fakt, že bude umět pár akordů, not, zahrát si trampskou písničku, tak škola úplně stačí.
Já hrála na škola na flétnu, něco umím, něco znám, ale žádnej expert ze mě nikdy nebyl a ani nebude…