V kolika letech by se podle vás mělo jít do důchodu?

Nejlepší odpověď
Drap

Bývalých šedesát, pro ženy pak podle počtů dětí méně, bylo podle mne tak akorát.

Další odpovědi
NikkiHeat

Měl by se vymyslet systém kde by ten co začal dříve pracovat taky dříve odešel do důchodu a ten co začal pracovat později (třeba kvůli studiu) by šel později. Dále bych rozlišoval manuální práci a nemanuální práci v průběhu života. Takový profesor co zkoumá přezkoumané může klidně zkoumat do 75 let ale takový řidič nebo stavbař asi do 75 let nevydrží.

anonym

Včera…

badisko

30–32…co ti na to mam jako rict ?…

Mirdas

Aby jsme měli na důchody, musíme pracovat, neboť z daní jdou peníze právě i na důchody.
Je opravdu neseriózní chtít například po zdravotní sestře aby pracovala do pětašedesáti jako třeba poslanci s násobně větším oficiálním platem ( o neoficiálním raději nemluvě ), kteří v parlamentu mohou spát klidně do sta let. Tu ruku jim vždy někdo zvedne.
Měl by se určitě najít systém, který by tyto obory od sebe rozlišoval a určoval v kolika kdo může již starobní důchod pobírat.
Ovšem to by zřejmě bylo nejspíš diskriminační pro část spoluobyvatel, kteří nikdy nepracovali.

dudu

Pracovat bude nyní třeba nejméně do 63 let, ale hlavně je nutné získat další daňové poplatníky tak, že do práce se efektivně zapojí i většina cikánů. Pokud nás čeká podobný osud jako třeba Slovensko, kde v roce 2030 bude každý desátý domorodec rom, pak i přes dynamické zvýšení porodnosti u populace gádžů se běžný občan dočká bídné penze tak kolem sedmdesátky!!

da ny

Hranice 60 – 65 let je tak akorát :)
Souhlasím s dřívějším odchodem do důchodu u některých povolání, zejména u těch fyzicky a psychicky náročných, směnných apod.
Netrestala bych lidi studující a připravující se na výkon povolání pozdějším odchodem do důchodu, jen proto, že se později zařadili do pracovního procesu.
Kdo chce, může a na své povolání /na práci „stačí“ ať si pracuje třeba do 100 🙂