Alča M.♥

V kolika letech by měl člověk nejpozději napsat knihu, aby mohl být spisovatel?

Doplňuji:
Myslím svoji první knížku

Nejlepší odpověď
quentos

„nejpozději“…? na to žádné omezení neexistuje. Píšete prostě, dokud vám to pálí a dokud máte o čem.

Další odpovědi
annas

Na tom vůbec nezáleží. Třeba Květa Legátová publikovala v časopisech, ale povídkové pásmo Želary a novelu Hanule vydala až po svých osmdesátinách, a tak se úspěšnou spisovatelkou.

Damiana

Když má opravdu o čem psát. Ne psaní brát jen jako komerční tah.
Není nic trapnějšího, než memoáry sotva dvacetileté hvězdičky.

anonym

Ahoj,Alčo.
Nejpozději je to tak, aby mohla být vydána alespoň „in memoriam“. I po takovém vydání knihy by mohl být její autor považován za spisovatele.
Svoji první knížku napiš, až budeš mít myšlenky, o které se budeš chtít s druhými lidmi podělit. Nepiš jenom proto, že si myslíš, že být slavná spisovatelka je snadné. Není. Prosadit se dnes v této oblasti je dost těžké. Píšou i ti, co opravdu nemají veřejnosti co sdělit.
Zajímalo by mne kolik lidí si Přečetlo Gorbačevovu Přestavbu. Jedná se o jedno ze zbytečných děl.
Proto si dobře rozmysli, co a jak chceš napsat. Případné zklamání by Tě mohlo stát léta zbytečných frustrací.

terry

Nezáleží na tom, v kolika letech člověk vydá první knížku. Můžeš ji napsat i ty. A vydat.
Záleží na tom, zda se bude knížka prodávat.
A prodávat se bude pokud bude zajímavá, bude v ní napsané něco, co jinde není nebo aspoň napsané lépe.

Ravenne

To je celkem jedno, záleží spíš na kvalitě.