Mišule15

Pustili byste 16letou dceru na 3 týdny dovolené s kamarádkou a jejími rodiči?

Dobrý den
Tahle otázka je směřovaná především na rodiče:)
Chtěla bych se zeptat pustily by jste 16 letou dceru na dovolenou s kamarádkou a jejíma rodičem na 3 týdny.
Dcera je spolehlivá,so­běstačná a zodopvědná(není to přehnananá sebechvála běžně mě pouští pryč třeba na 3 dny k nim) kamarádku zná 9 let a její rodiče 7 let vy osobně je taky znáte už několik let a jsou naprosto v pohodě a zodopvědný.Pustily byste jí?
Předem dík za odpoěď:)
Nechci to použít jako argumenty,ale abych věděla jakou mám šanci:)

Nejlepší odpověď
klumprt

Záleží na tom, jak bych vnímal ty rodiče kamarádky. Zde se evidentně ptá ta pouštěná dcera, která hodnotí rodiče své kamarádky dobře, jenže je motivovaná tím, že chce od nás slyšet, že ano, v pohodě. Naše odpovědi pravděpodobně chce použít jako argument při přemlouvání vlastních rodičů.
Za sebe říkám, ano, dokážu si představit rodiče, se kterými bych dceru pustil. Byli by to lidé, které dlouho a dobře znám a můžu jim důvěřovat.

Další odpovědi
ivzez

Ve všem souhlasím s Klumprtem.

Mám k tomu ale jednu věc navíc:
Dcera, která si takto shání „podpůrné argumenty“ k přemlouvání rodičů
není zdaleka tak odpvědná a spolehlivá, jak se sama o sobě domnívá.
Takovou dceru bych nepustila.

Pustila bych rozumnou dceru,
tzn. dceru, která dokáže rozumně argumentovat sama…

Alesh

A proč ne? Copak snad jedou na konec světa? Pokud holka chce, tak se aspoň někam podívá. Má mobil, kontrola možná, ne? 😉 A vy si taky odpočinete, ne? Nevidím na tom nic nebezpečného či nezdravého, nejhorší je sedět doma na pr…, to škodí dítěti víc, neboť mu chybí podněty, pohyb a promrhá čas tak akorát na počítači.

Front

Nepustili.

anonym

dcera je spolehlivá, soběstačná a zodpovědná. to si myslí každá dcera a určitě ještě dalších milion kladných vlastností. rozhodující je, co si myslí rodiče

marci1

Nejraději až jí bude 18 a bude zodpovědná sama za sebe. Ale pokud bych jako rodič uznala, že je rozumná, zodpovědná a spolehlivá, mohu jí věřit, možná bych o tom uvažovala. 🙂

tforro

Záleží kam na dovolenou. Po ČR ? ANO, do zahraničí ? Jen do těch hoodně bezpečných. Určitě ne tam, kde se poflakujou ti migrující kozomrdi.

SADLIK

Pokud bych znal její rodiče, dalo se na ně spolehnout, proč ne. Dceru i syna jsme také doma nedržely, něco si doma člověk 16 let vychovává a pak by se bál, že špatně? Pokud vím, že jsem dobře vychovával tak čeho se bát?

anonym

Vše je zde nejisté, nikdo nemá křišťálovou kouli.

pucipuci

Ano. A v 16 se divím, že s kamarádkou :)