maschin

V kolik zavírali a otvírali hospody/restaurace za socialismu?

nevíte? Existovali už nonstopy?

Nejlepší odpověď
anonym

dalo se nonstop chlastat, ale ne v jednom podniku. existovali bufety otevřené od 6 hodin ráno, ale zavíraly po obědě. hospody třeba od 10hodin a zavíračka se „dodržovala“. hospodský zamkl, zhasl a co se dělo uvnitř, vědí jen účastníci. vinárny fungovali až do rána.
Kladeňáci by mohli určitě vyprávět o bufetu Zóra, kousek od vrátnice do kolbenky 😁

Další odpovědi
jirkajirka

Když Slovák řekl,,Už čapujů" tak bylo 10 hodin ráno.

kodl67

To teda neexistovaly…po­licajti chodili po městech a vesnicích a tvrdě hlídali dodržování zavíračky.Co já si pamatuju,tak otvírali někde v 8 nebo v 9ráno a zavíračka byla max.v 23 hod

ten který je

Hospody se zavíraly okolo 22–23 hod.Potom už jen zajít do vinárny nebo koupit pití domů s sebou.:-) Jeden nonstop ale existoval v Praze ve Vodičkový ulici.Nebylo ale radno tam chodit,protože osazenstvo tvořili povětšinou kriminálníci.

Kepler

Jako študent v Praze jsem znal hospodu na Smíchově, která otvírala v 5 ráno (pro dělníky) a pár vináren zavíralo až ve 3 ráno. Nejhorší bylo nějak přečkat ty 2 hodiny na suchu a pak se jelo dál…

anonym

Oficiálně přes všední den od 09– 23, o víkendech do půlnoci. Myslím tím hospody III. cenové skupiny a nižší. No, a potom, až prošla hlídka VB s PSVB, zadním vchodem zpátky až do rána.

sesednizkola

To neslo jit treba v patek do hospody a sedet tam do dvou do rana?

lexx

na vojně (ZVS) jsem sloužil v Praze a někerý nalejvárny v Dejvicích měly votevříno již v 05h ráno aby se pracující proletář mohl posilnit půllitrem smíchova či půldeckou rumu a hybaj svižně do rachoty…zavíračka bejvala běžně ve 22:00 i v menších obcích teda
leda na nádru až 24:00 když cestující čekali na vlak

anonym

Každý nadává na muslimy, ale že mají zákaz požívání alkoholu a místo zažlucených hospod čajovny značí téměř absolutní absenci alkoholiků, jenom u nás někteří muslimové nasávají, protože taková je naše kultura…fuj.

led

Bolo to rôzne, hlavne za prezidentovania súdruha Gustáva Husáka. Na Slovensku, na rozdiel od českých zemí, platil a dodržiaval sa :( tzv Husákov alkoholický zákon: alkohol až po 10.hodine. Ale nepomohlo to „skalní“ si nakúpili večer a ráno (pred 10:00) už mali „červené nosy a zakalený pohľad“
Reštaurácie zatvárali prevažne oficiálne medzi 22:00–24:00, neoficiálne, viď boreczech, podľa dohovoru zákazníkov s personálom, po polnoci otvorené ostávali nočné podniky, niektoré bufety a večierky.

Mc Merkurion

… normálně se mohlo nalejvat a točit pivo až od 10 hodin,ale byly výjimky,na žiřkově byla knajpa a tam točily už od čtyř (nevzpomenu si na název,šlo se od Slenářky,okolo Jíšů dolu…)

arachis

Ano, o jednom vím. A otvíračky byly různé. Hodně z nich mělo jeden den v týdnu zavřeno. Ta moje ( kde jsem pracovala) v pondělí a zbytek dnů otvíračka od 10–24hod. Ale pak byly bary a kavárny apod a ty měly třeba do tří do rána.

da ny

Hospody a restaurace měly otevřeno od 10 – 22 až 23h.
Ve vinárnách/kavár­nách, kde se tančilo (živá kapela) byla provozní doba od 18h,
zavíralo se mezi 2 – 3h. Od půlnoci se nepodávalo teplé jídlo, už jen obložené talíře a mísy- Provoz každý den, zavřeno bylo jen v pondělí.
Víkendové měli otevřeno v pátek a v sobotu.

Příslušníci VB uniformovaní i v civilu dohlíželi na dodržování zavírací doby.
Byli to však také „jen“ lidé ;). Pokud nebyl v podniku problémový zákazník (obtěžující a rejpal, provokatér zlitý pod obraz), zamkly se za nimi dveře, ztlumilo osvětlení, případně musicbox (kytary a harmoniky utichly) a sedělo se, dokud to zvládl ochotný personál.
Hlavně bylo třeba dodržet noční klid, aby lidé bydlící v okolních domech neměli důvod ke stížnostem, nebyli rušeni.
V KV byl 1 – 2 podniky otevřeny oficiálně nonstop, ale tam se běžní čecháčkové nezdržovali …
;-D

Havíři na Ostravsku doplňovali v pivnicích tekutiny po noční směně již od časného rána (v takových hangárech se vozily půllitry piva na velkých servírovacích vozících /jako v nemocnicích/) ;)

Kepler

Pumíku, oni ti muslimové jsou vůbec divní. Taky nesmějí vepřové, protože prase je nečisté zvíře. A sami se chovají hůře než prasata. Muslimové jsou urážkou prasat.

ten který je

AD Kepler:Restaurace U Tatrovky kde už ráno seděli dělníci v monterkách a popeláři a Restaurace U Váhy. 🙂

Kepler

Jo, zrovna tu druhou jsem měl na mysli 🙂