zjentek

V kolik hodin je v neděli správnej čas oběda?

Ad Elk- vypadá to, že k nedělní tabuli usedáš na sekundu přesně, což v dlouhodobým měřítku se jeví jako rozumné ..ovšem té zbývající části odpovědi vůbec nerozumím- mám tu otázku tady už vícekrát?

Nejlepší odpověď
gecco

Kdykoli máš čas a na oběd chuť…
😉
Nenech se svazovat zkostnatělými pravidly, která stanoví, že oběd se podává ve dvanáctnulanula…
😉

Další odpovědi
Elk

Přesně ve 12 hodin, 13 minut a 14 sekund…Další přiblblá otázka, kterou se to tady jenom hemží a pak si lidi stěžují, že je mažou. To jsou ty body fakt tak důležité !!! …?

Awe

Tak já třeba dneska obědvám už od 8 hodiny.Hodlám skončit kolem 5 ať mám prázdný žaludek na večeři

anonym

My máme oběd o půl dvanácté, do půl jedné je všechno hotovo (nádobí a pod.) a do tří hodin je siesta (čili odpolední spánek), pak káva.
U sousedů obědvají mezi druhou a třetí odpoledne.
Takže každý jí, tak jak mu to vyhovuje.

anonym

U nás je to ve dvanáct hodin.

jmhad

Ve 12. – to je odvozeno z dřívějších dob, kdy v neděli po kázání šli chlapi do hospody a ženský vařit oběd. A aby se tam chlapi moc neožrali a mohli se věnovat hospodářství, tak jim farář zavedl pravidlo, že když budou ve dvanáct zvonit zvony, tak už musí sedět doma u oběda. Od toho se pak odvíjelo stanovení času oběda i jinde, třeba v měšťanských rodinách a později i ve fabrikách, nemocnicích,úřadech a pod. Ovšem prostý lid, jako jsem já, žere kdy má hlad. A ten u mne přichází ve 12

Emefej

Kdykoliv mezi snídaní a večeří.

da ny

„Správnej čas“ je ten, který každému vyhovuje a kdy má touhu poobědvat ;)

Jeden ze strýčků (JČ) musel mít oběd na stole, když na kostele hodiny tloukly polodne :D, jináč bylo zle, bloud jeden… ;).
Podle doporučovaného biorytmu lidského těla by měl být ideální obědový čas mezi 14. – 16. hodinou. V tento čas usedala k obědu „lenošivá šlechta“ a „sedláci“, jakoby ti naši předkové věděli jak správně na to :D.
Odborníci doporučují konzumaci pouze lehkého jídla před 13h…
Svíčkovou, gulášek, kachnu, husu, krkovičku + knedlo zelo tedy raději až kolem čtrnácté hodiny ;)

gecco

Lahny – o půl dvanácté já mnohdy taktak dosnídám…
😉

anonym

My to máme takto zavedené z dob kdy vládli komunisti.Co nejdříve mít oběd a po obědě vyjížďka autem někam na výlet.Tento režim mi to už neumožňuje, protože už na výlety není.Takže zbývá ten gauč.

da ny

To nás „naučili“ komunisti 5dní v týdnu obědvat jinek ;)
V poliklinice se vydávaly obědy od 11:30 do 14:30h.
Ve čtvrt na 12 se tvořila před jídelnou dlouhá fronta hladovců a bylo to tam jak v židovské škole (nebylo slyšet půl slova).
My (dělný lid ze zubní laboratoře) jsme chodili na obědy do klidné jídelny, bez fronty o půl druhé. S námi pár doktorů z ambulancí a technický provoz a externí strávníci. Kuchařky nám pěkně naložily (už věděly, kolik porcí vydaly, odebraly domů a kolik má zůstat – vařilo se vždy v přebytku). V jídelně vládla pohoda. Jednotlivci sedávali o samotě, nebo si přisedli, o legraci nebyla nikdy nouze…