Avatar uživatele
zjentek

V kolik hodin je v neděli správnej čas oběda?

Ad Elk- vypadá to, že k nedělní tabuli usedáš na sekundu přesně, což v dlouhodobým měřítku se jeví jako rozumné ..ovšem té zbývající části odpovědi vůbec nerozumím- mám tu otázku tady už vícekrát?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? redy, da ny před 3092 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Kdykoli máš čas a na oběd chuť…
😉
Nenech se svazovat zkostnatělými pravidly, která stanoví, že oběd se podává ve dvanáctnulanula…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Elk

Přesně ve 12 hodin, 13 minut a 14 sekund…Další přiblblá otázka, kterou se to tady jenom hemží a pak si lidi stěžují, že je mažou. To jsou ty body fakt tak důležité !!! …?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Awe

Tak já třeba dneska obědvám už od 8 hodiny.Hodlám skončit kolem 5 ať mám prázdný žaludek na večeři

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

My máme oběd o půl dvanácté, do půl jedné je všechno hotovo (nádobí a pod.) a do tří hodin je siesta (čili odpolední spánek), pak káva.
U sousedů obědvají mezi druhou a třetí odpoledne.
Takže každý jí, tak jak mu to vyhovuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

U nás je to ve dvanáct hodin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

Ve 12. – to je odvozeno z dřívějších dob, kdy v neděli po kázání šli chlapi do hospody a ženský vařit oběd. A aby se tam chlapi moc neožrali a mohli se věnovat hospodářství, tak jim farář zavedl pravidlo, že když budou ve dvanáct zvonit zvony, tak už musí sedět doma u oběda. Od toho se pak odvíjelo stanovení času oběda i jinde, třeba v měšťanských rodinách a později i ve fabrikách, nemocnicích,úřadech a pod. Ovšem prostý lid, jako jsem já, žere kdy má hlad. A ten u mne přichází ve 12

Upravil/a: jmhad

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Kdykoliv mezi snídaní a večeří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

„Správnej čas“ je ten, který každému vyhovuje a kdy má touhu poobědvat ;)

Jeden ze strýčků (JČ) musel mít oběd na stole, když na kostele hodiny tloukly polodne :D, jináč bylo zle, bloud jeden… ;).
Podle doporučovaného biorytmu lidského těla by měl být ideální obědový čas mezi 14. – 16. hodinou. V tento čas usedala k obědu „lenošivá šlechta“ a „sedláci“, jakoby ti naši předkové věděli jak správně na to :D.
Odborníci doporučují konzumaci pouze lehkého jídla před 13h…
Svíčkovou, gulášek, kachnu, husu, krkovičku + knedlo zelo tedy raději až kolem čtrnácté hodiny ;)

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Lahny – o půl dvanácté já mnohdy taktak dosnídám…
😉

před 3092 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

My to máme takto zavedené z dob kdy vládli komunisti.Co nejdříve mít oběd a po obědě vyjížďka autem někam na výlet.Tento režim mi to už neumožňuje, protože už na výlety není.Takže zbývá ten gauč.

před 3092 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

To nás „naučili“ komunisti 5dní v týdnu obědvat jinek ;)
V poliklinice se vydávaly obědy od 11:30 do 14:30h.
Ve čtvrt na 12 se tvořila před jídelnou dlouhá fronta hladovců a bylo to tam jak v židovské škole (nebylo slyšet půl slova).
My (dělný lid ze zubní laboratoře) jsme chodili na obědy do klidné jídelny, bez fronty o půl druhé. S námi pár doktorů z ambulancí a technický provoz a externí strávníci. Kuchařky nám pěkně naložily (už věděly, kolik porcí vydaly, odebraly domů a kolik má zůstat – vařilo se vždy v přebytku). V jídelně vládla pohoda. Jednotlivci sedávali o samotě, nebo si přisedli, o legraci nebyla nikdy nouze…

před 3091 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek