lerak14

v kolik hodin chodí klekánice? a věří nani dnešní děti?

já chodím se psem ve 20.00

Nejlepší odpověď
panenka

Mě Babička říkala že klekanice chodí když se setmí a rožnou se světla na ulici. Já jako dítě jsem na to chvíli věřila moje děti na to zatím věří ale jak dlouho budou to nevím.

Další odpovědi
mosoj

Zde : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-nebo-kdo-je-klekanice
Doplňuji:
lerak 14 – nic se neděje. To jsem spíš já línej to znovu opisovat :)

anonym

Klekánice chodí, když zvoník odzvoní klekání, což je před setměním a bývalo to kolem 18. hodiny podle ročního období. Děti museli být po klekání doma, jinak by si je klekánice mohla chytit a odnést. Jakmile jsme my děti uslyšely zvonit klekání, mazaly jsme rychle domů, protože jednak byla večeře, jednak jsme se docela bály klekánice a taky hrozilo pár na sedátko od rodičů za neposlušnost.