elektrikář

V knížkách jsem se dočetl že hrdinky pily sladkou rosolku. Vyrábí se dnes něco podobného??

Likér sladká rosolka.???

Nejlepší odpověď
annas

Vím, že dámy pily rosolku, ale dočetla jsem se, že chutnala i rakouským vojákům. Ti se rosolkou ohřívali na frontě za první světové války, když uhodily mrazy. Prý se jim vyhýbaly kulky, vypráví legenda.

Původně se sladký likér rosolka (pův. název Rosogliose )vyráběl přidáním výtažků z rosnatky okrouhlolisté (dnes chráněná rostlina, proto nelze pravou rosolku vyrábět) a medu do lihového nápoje (dnes s využitím okvětních lístků šípkové růže).

Další odpovědi
Drap

Ano jedná se o sladký likér, který se vyrábí z květu růží, pelyňku,máty,záz­voru, medu, lihu a vody.