výr

V jedné firmě není dovoleno během pracovní doby jíst. Je to normální?

Jak zaměstnanci mající dva roky před odchodem do důchodu, odmítají vydat šéfovi, který plánuje jejich propouštění, své pracovní smlouvy kvůli odstupnému, tak je vydírá, např. je posílá domů a zárověň místo nich zaměstnává načerno brigádníky. Tito zaměstnanci dostávají sníženou mzdu než je psáno ve smlouvě.

Nejlepší odpověď
Syd

K otázce (té jediné, co tam je): Že není během pracovní doby dovoleno jíst je normální, od toho jsou přestávky.

Další odpovědi
Ella

Nechápu otázku a doplnění – má to spolu nějak souviset? Otázka zní, jestli má zaměstnavatel právo zakázat jídlo během pracovní doby – ano, může, na jídlo slouží polední přestávka! Je to naprosto normální.

A jak zní otázka číslo dvě s těmi smlouvami? Zda je zaměstnává na černo nebo ne zjistí až případná kontrola, můžete podat anonymní tip… otázkou je, kolik lidí pak teprve přijde o práci…

Michal Kole

Zakázáno je jíst a pít ze dvou důvodů:

  1. Když jíte nebo pijete (!!! NEALKO !!!), tak nepracujete

I když jsou práce, kde lze pracovat a jíst současně, např. žena za stolem v cestovce, když nemá zrovna klienty, tak si může kousnout do chleba. Na výrobní lince, kde musíte udělat operaci za 25 sekund by to asi nešlo.

  1. Z bezpečnostních důvodů

Např. když jste natěrač, máte ruce od barvy, ředidla a sáhnete na chleba tak sníte i nějaké „stopy“ barvy.

Otázka když namítnete, že jste chleba měli v pytlíku a jenom pytlíku jste se dotýkali.

A taky jíst v dílně plné „vůně/smradu“ barvy asi není zrovna nejlepší gastronomický zážitek.