Zlatý

V jakým poměru černoch:běloch jsou dnešní afroameričani?

Doplňuji:
Dochy: Ptám se na to (lidově řečeno), z kolika procent je krev afroameričanů bílá a z kolika procent černá.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Obecné číslo:
Černoši tvoří asi 12,9 % z americké populace a běloši 80 %. Poměr - asi 1 černý na každých 6,15 bílých. někde se uvádí asi 75 procent/12 procent.

Read more: http://wiki.answers.com/…

--
Afroameričané - černí a bílí
198.176.991 bílý Američan
39.151.870 černý Američan
Poměr
5: 1

Read more: http://wiki.answers.com/…

Další odpovědi:

Zlatý

Otázka je nejasná. Afroameričané jsou označování černoši, kteří jsou obyvateli USA.
Demografické složení USA
Podle odhadů Amerického sčítacího úřadu (United States Census Bureau, www.census.gov) z roku 2005, vypadá rasové složení USA takto:
Bílí Američané, 74,7 %, nebo něco kolem 215,3 milionu. Tento pojem zahrnuje osoby původem z Evropy, severní Afriky, Středního východu (např. Arabové) a ze střední Asie. Dále osoby hispánského původu (Hispanoameričany nebo Hispánce), kteří se z rasového hlediska považují za bělochy.
Černoši nebo Afričtí Američané, 12,1 % (asi 34,9 milionu)
Asijští Američané, 4,3 % (12,5 milionu)
Američtí Indiáni, 0,8 % (2,4 milionu)
Původní obyvatelé Havaje a ostatní pacifičtí ostrované, 0,1 % (0,4 milionu)
Dvě nebo více ras, 1,9 % (5,6 milionu)
Ostatní, 6 % (17,3 milionu)

Zlatý

je tam asi takový poměr, že už velmi brzy budeš říkat amerikoafričani ,)
Doplňuji:
..svorně pak poděkujeme MTV, že pozvedla jejich inteligenci na úroveň "vláda" a náctiletým holčičkám celého světa za to, že je u toho "brnělo", když volili interprety

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

Já vám všem rozumím, ale já se ptám na původ jednoho jedince, ale myšleno statisticky. Černochy dovezli z afriky, v době kdy byli 100% černoši, ale sem tam se stalo, že měl majitel chutě, tím pádem se narodil mulat 50% černoch, 50% běloch (nebo ne?) No a pokud sem to pochopil správně, tak takhlenc to chodilo z generace na generaci, až vznikli dnešní afroameričani, na kterých je vidět že čistokrevný černoši nejsou, a mně zajímá, z kolika procent jsou černý (otroci) a z kolika procent bílý (otrokáři).

Stříbrný

Dochy

Není mi jasné, na co se ptáš.

Stříbrný

Dochy

Jo tak to jsem si myslel, že Tě zajímá tohle a nechtěl jsem tomu věřit. Odpověď na tohle ale můžeš dostat jedině pro jednoho konkrétního jedince. Obecně to bude někde mezi 40 a 100% s tím, že 75 a hlavně 100% bude výrazně převažovat. Nezapomeň že rasová segregace u nich není pryč zas tak dlouho (a v některých oblastech je nejspíš prakticky stále, přestože se tak nesmí nazývat, podobně jako se u nás nesmí nazývat jiná skupina správným jménem)

Stříbrný

Dochy

Jo tak to jsem si myslel, že Tě zajímá tohle a nechtěl jsem tomu věřit. Odpověď na tohle ale můžeš dostat jedině pro jednoho konkrétního jedince. Obecně to bude někde mezi 40 a 100% s tím, že 75 a hlavně 100% bude výrazně převažovat. Nezapomeň že rasová segregace u nich není pryč zas tak dlouho (a v některých oblastech je nejspíš prakticky stále, přestože se tak nesmí nazývat, podobně jako se u nás nesmí nazývat jiná skupina správným jménem)

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.