bolak

V jakým poměru černoch:běloch jsou dnešní afroameričani?

Doplňuji:
Dochy: Ptám se na to (lidově řečeno), z kolika procent je krev afroameričanů bílá a z kolika procent černá.

Nejlepší odpověď
annas

Obecné číslo:
Černoši tvoří asi 12,9 % z americké populace a běloši 80 %. Poměr – asi 1 černý na každých 6,15 bílých. někde se uvádí asi 75 procent/12 procent.

Read more: http://wiki.an­swers.com/Q/What_­is_the_popula­tion_ratio_bet­ween_white_Ame­ricans_and_blac­k_Americans#ix­zz2Us0QWqUC

--
Afroameričané – černí a bílí
198.176.991 bílý Američan
39.151.870 černý Američan
Poměr
5: 1

Read more: http://wiki.an­swers.com/Q/Whi­te_to_black_ra­tio_in_America#ix­zz2Us28ei4n

Další odpovědi
Drap

Otázka je nejasná. Afroameričané jsou označování černoši, kteří jsou obyvateli USA.
Demografické složení USA
Podle odhadů Amerického sčítacího úřadu (United States Census Bureau, www.census.gov) z roku 2005, vypadá rasové složení USA takto:
Bílí Američané, 74,7 %, nebo něco kolem 215,3 milionu. Tento pojem zahrnuje osoby původem z Evropy, severní Afriky, Středního východu (např. Arabové) a ze střední Asie. Dále osoby hispánského původu (Hispanoameričany nebo Hispánce), kteří se z rasového hlediska považují za bělochy.
Černoši nebo Afričtí Američané, 12,1 % (asi 34,9 milionu)
Asijští Američané, 4,3 % (12,5 milionu)
Američtí Indiáni, 0,8 % (2,4 milionu)
Původní obyvatelé Havaje a ostatní pacifičtí ostrované, 0,1 % (0,4 milionu)
Dvě nebo více ras, 1,9 % (5,6 milionu)
Ostatní, 6 % (17,3 milionu)

zjentek

je tam asi takový poměr, že už velmi brzy budeš říkat amerikoafričani ,)
Doplňuji:
..svorně pak poděkujeme MTV, že pozvedla jejich inteligenci na úroveň „vláda“ a náctiletým holčičkám celého světa za to, že je u toho „brnělo“, když volili interprety

bolak

Já vám všem rozumím, ale já se ptám na původ jednoho jedince, ale myšleno statisticky. Černochy dovezli z afriky, v době kdy byli 100% černoši, ale sem tam se stalo, že měl majitel chutě, tím pádem se narodil mulat 50% černoch, 50% běloch (nebo ne?) No a pokud sem to pochopil správně, tak takhlenc to chodilo z generace na generaci, až vznikli dnešní afroameričani, na kterých je vidět že čistokrevný černoši nejsou, a mně zajímá, z kolika procent jsou černý (otroci) a z kolika procent bílý (otrokáři).

Dochy

Není mi jasné, na co se ptáš.

Dochy

Jo tak to jsem si myslel, že Tě zajímá tohle a nechtěl jsem tomu věřit. Odpověď na tohle ale můžeš dostat jedině pro jednoho konkrétního jedince. Obecně to bude někde mezi 40 a 100% s tím, že 75 a hlavně 100% bude výrazně převažovat. Nezapomeň že rasová segregace u nich není pryč zas tak dlouho (a v některých oblastech je nejspíš prakticky stále, přestože se tak nesmí nazývat, podobně jako se u nás nesmí nazývat jiná skupina správným jménem)

Dochy

Jo tak to jsem si myslel, že Tě zajímá tohle a nechtěl jsem tomu věřit. Odpověď na tohle ale můžeš dostat jedině pro jednoho konkrétního jedince. Obecně to bude někde mezi 40 a 100% s tím, že 75 a hlavně 100% bude výrazně převažovat. Nezapomeň že rasová segregace u nich není pryč zas tak dlouho (a v některých oblastech je nejspíš prakticky stále, přestože se tak nesmí nazývat, podobně jako se u nás nesmí nazývat jiná skupina správným jménem)