Avatar uživatele
bolak

V jakým poměru černoch:běloch jsou dnešní afroameričani?

Doplňuji:
Dochy: Ptám se na to (lidově řečeno), z kolika procent je krev afroameričanů bílá a z kolika procent černá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 3979 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Obecné číslo:
Černoši tvoří asi 12,9 % z americké populace a běloši 80 %. Poměr – asi 1 černý na každých 6,15 bílých. někde se uvádí asi 75 procent/12 procent.

Read more: http://wiki.an­swers.com/Q/What_­is_the_popula­tion_ratio_bet­ween_white_Ame­ricans_and_blac­k_Americans#ix­zz2Us0QWqUC

--
Afroameričané – černí a bílí
198.176.991 bílý Američan
39.151.870 černý Američan
Poměr
5: 1

Read more: http://wiki.an­swers.com/Q/Whi­te_to_black_ra­tio_in_America#ix­zz2Us28ei4n

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Otázka je nejasná. Afroameričané jsou označování černoši, kteří jsou obyvateli USA.
Demografické složení USA
Podle odhadů Amerického sčítacího úřadu (United States Census Bureau, www.census.gov) z roku 2005, vypadá rasové složení USA takto:
Bílí Američané, 74,7 %, nebo něco kolem 215,3 milionu. Tento pojem zahrnuje osoby původem z Evropy, severní Afriky, Středního východu (např. Arabové) a ze střední Asie. Dále osoby hispánského původu (Hispanoameričany nebo Hispánce), kteří se z rasového hlediska považují za bělochy.
Černoši nebo Afričtí Američané, 12,1 % (asi 34,9 milionu)
Asijští Američané, 4,3 % (12,5 milionu)
Američtí Indiáni, 0,8 % (2,4 milionu)
Původní obyvatelé Havaje a ostatní pacifičtí ostrované, 0,1 % (0,4 milionu)
Dvě nebo více ras, 1,9 % (5,6 milionu)
Ostatní, 6 % (17,3 milionu)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

je tam asi takový poměr, že už velmi brzy budeš říkat amerikoafričani ,)
Doplňuji:
..svorně pak poděkujeme MTV, že pozvedla jejich inteligenci na úroveň „vláda“ a náctiletým holčičkám celého světa za to, že je u toho „brnělo“, když volili interprety

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Já vám všem rozumím, ale já se ptám na původ jednoho jedince, ale myšleno statisticky. Černochy dovezli z afriky, v době kdy byli 100% černoši, ale sem tam se stalo, že měl majitel chutě, tím pádem se narodil mulat 50% černoch, 50% běloch (nebo ne?) No a pokud sem to pochopil správně, tak takhlenc to chodilo z generace na generaci, až vznikli dnešní afroameričani, na kterých je vidět že čistokrevný černoši nejsou, a mně zajímá, z kolika procent jsou černý (otroci) a z kolika procent bílý (otrokáři).

před 3979 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Není mi jasné, na co se ptáš.

před 3979 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jo tak to jsem si myslel, že Tě zajímá tohle a nechtěl jsem tomu věřit. Odpověď na tohle ale můžeš dostat jedině pro jednoho konkrétního jedince. Obecně to bude někde mezi 40 a 100% s tím, že 75 a hlavně 100% bude výrazně převažovat. Nezapomeň že rasová segregace u nich není pryč zas tak dlouho (a v některých oblastech je nejspíš prakticky stále, přestože se tak nesmí nazývat, podobně jako se u nás nesmí nazývat jiná skupina správným jménem)

před 3979 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jo tak to jsem si myslel, že Tě zajímá tohle a nechtěl jsem tomu věřit. Odpověď na tohle ale můžeš dostat jedině pro jednoho konkrétního jedince. Obecně to bude někde mezi 40 a 100% s tím, že 75 a hlavně 100% bude výrazně převažovat. Nezapomeň že rasová segregace u nich není pryč zas tak dlouho (a v některých oblastech je nejspíš prakticky stále, přestože se tak nesmí nazývat, podobně jako se u nás nesmí nazývat jiná skupina správným jménem)

před 3979 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek