V jakých státech není zavedena Presumpce neviny?

Nejlepší odpověď
anonym

Presumce se nezavádí, ale je součástí soudního systému, který se postupně vyvíjel ze základů koncipovaných ve starořímském právu, které se dodnes vyučuje na právnický fakultách jako základní kořeny práva a objektivní spravedlosti.
Tyto principy respektují evropské a anglosaské systémy.
Z čehož logicky vyplývá, že ty režimy, jejíchž právo vychází z náboženských normativů, má odlišná kritéria, Takže postačuje doplnit muslimské a další země a odpověď je nasnadě. Stačí jen trocha logiky a minima analytického myšlení.
Doplňuji:
Ad Alesh, presumce neviny znamená pravý opak toho co dedukuješ.
Dokud obviněnému není prokázána jeho vina, musí na něj být pohlíženo i zacházeno jako s nevinným.

Další odpovědi
Alesh

Pokud se nepletu, tak z části a zcela nelogicky je zavedena i v EU a to v případě sexuálního obtěžování. Doteď mi nikdo nedokázal vysvětlit, proč by zrovna v případě tohoto trestného činu to tak mělo být, jak má někdo dokázat, že někoho neobtěžoval, to si má vše natáčel, fotit a nahrávat? Je to feministicky „prolobbovaný“ zákon jasně zaměřený proti mužům.