Pokročilý

V jakých případech vystavuje firma opravný daňový doklad?

Na internetu je spoustu článků, ale jde spíše o teoretické fráze ze zákoníků a já bych to ráda slyšela po lopatě, jak to chodí v praxi...díky...
Doplňuji:
gecco: Já věděla, že ty přijdeš jako první a tvá odpověď bude jako vždy velmi užitečná :)

Odpovědi:

Zlatý

Tak si ty "teoretické fráze" nastuduj - a napiš sem vlastní návrhy.
Je tady několik zkušených lidí, kteří ti tvé názory zrevidují...
;-)
Ale DÚ za tebe dělat nebudem...
;-D
Doplňuji:
K Doplnění - jsem rád, že jsem tě nezklamal...
;-)
Ale - aniž bych se pýřil, mám pravdu...
Zkus to.
;-)

Bronzový

Opravný DD je nazván od toho, že na původním dokladu je něco špatně to se opravuje. Nahradil přívější dobropis a vrubopis.
Prakticky:
Naúčtují ti nějaké zboží a ty po realizaci zakázky zjistíš, že ti zůstaly třeba 2 vypínače a ty je chceš vrátit (běžně to velkoobchody dělají). Takže ti prodejce vysaví opravný daňový doklad (dříve dobropis) k faktuře té a té na 2 ks vypínače. Musí být uvedeno ke které faktuře je opravný DD vystaven. Tím je opravena původní faktura z 20ks na 18ks.

Bronzový

V podstatě jak píše Mapel. Jen doplním, že opravný daňový doklad se vystavuje nejen u opravy chyby vystavené faktury, ale také u vrácení zboží (i u zákazníků - spotřebitelů) nebo při reklamaci zboží, kdy je výsledkem reklamace odstoupení od kupní smlouvy z důvodu neopravitelnosti zboží. Pokud bude výsledkem reklamace zboží snížení kupní ceny, tak se také vystaví opravný daňový doklad.

V podstatě je to ale jen slovíčkaření. Jak píše Mapel, je to starý dobrý dobropis. Úřední šiml si ale musí výmýšlet práci, tak ji vymýšlí i pro firmy, aby se nenudily a zůstaly dostatečně pozorné. Kdyby to (úředníci) nedělali, tak by jich mohla polovina dostat padáka.

Diskuze k otázce

Pokročilý

marketa54321

gecco: Rozdíl by byl, pokud bych se na internet vůbec nepodívala a hned sem napsala a řekla si "vyřešte to za mě". Jak ale ostatní pochopili, články jsem prošla, ne všemu rozumím plus mi přijdou nedostatečné, a tak jsem se zeptala. A poznámka o DÚ byla opravdu úplně mimo :) Ještě, že je ta diskuze anonymní, že, jinak by ses tu tak nepředváděl :)

Zlatý

gecco

;-)
Houbeles...
Ale ptáš se jako žáček...
;-)

Pokročilý

marketa54321

A ty děláš soudy na základě psaného textu a minimálních indicií :)

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.