V jakých případech se platí pouze vodné a v jakých vodné a stočné? Lze platit třeba jen stočné bez vodného?

Našel jsem toto. Půjde z toho vycházet?

Vodné je cenou za pitnou vodu a za službu spojenou s jejím dodáním. Právo na vodné vzniká vtokem vody do potrubí napojeného bezprostředně za vodoměrem a není-li vodoměr, vtokem vody do vnitřního uzávěru připojeného pozemku nebo stavby, popřípadě do uzávěru hydrantu nebo výtokového stojanu.

Stočné je cena za službu spojenou s odváděním a čištěním, případně zneškodňováním odpadních vod. Právo na stočné vzniká okamžikem vtoku odpadních a srážkových vod do kanalizace.

Zdroj: http://www.vo­darenska.cz/co-je-vodne-a-stocne

Nejlepší odpověď
cochee

Já na baráku stočné neplatím. Nemají za co jej ode mě vymáhat. V mojí okrajové městské čtvrti vůbec není zbudován systém kanalizace (v příslibu je již několik desítek let). Stočné bez vodného asi možné je, například nemovitost, napojená na obecní kanalizaci, avšak bez napojení na vodovodní síť, s tím, že má vlastní zdroj vody (studnu).

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Vodné a stočné platíš při čerpání vody z vodovodní sítě a odsun odpadních vod je do kanalizace. Stočné se fakturuje shodně s vodným (m3).
Pouze vodné bez stočného se platí v případě vlastní žumpy (vodoměr).
Pouze stočné se platí při vlastním vodním zdroji (studna, studánka, ev.potok).
U samostatného stočného je nutné měření množství odpadních vod do kanalizace, což je ale poměrně drahé zařízení.

gepik

Mám studnu, tak platím jen stočné. Vak mi stanovil cenu nějakou pruměrnou podle tabulek.

cukrar

Je to jen podle místa spotřeby odvodu vody.
V Pardubicích stočné, vodné i srážkovou vodu, na chalupě platím jen vodné, i když vypouštím odpad do obecní kanalizace s povolením.