larios22

V jakých otáčkách pracuje Turbo?

v jakém rozsahu otáček pracuje Turbo u motoru TDi ? Třeba u TSi pracuje kompresor do 2000ot/m a turbo až od 2000ot/m.

Odpovědi
RedBox

To záleží na motoru. U velkých tahačů zabírá turbo už od cca 1000 ot/min, u našeho Opla až kolem 1300 ot/min. Jinak turbodmychadlo se točí pořád, ale až od určitých otáček je cítit citelný nárůst výkonu. A jestli myslíš jak rychle se turbodmychadlo otáčí, tak to může být od 100 000 ot/min až po 300 000 ot/min.

honza19hk

třeba od 1000 otáček až do doby než se rozletí,ale může točit třeba 200 tisíc.