david22

V jakých hodnotách se pohybuje tloušťka karoserie osobních vozů?

např. Škoda Octavia
Doplňuji:
Tak co, odpoví už někdo?

Nejlepší odpověď
Ar

Většina vozidel se vyrábí z hlubokotažného plechu o sle 0,6–0,8mm

Alesh 2–3mm to už jde o lehký pancíř :)
Doplňuji:
klubru to prohýbání není dané sílou plechu, ale výstuhama a taky tvarem. Pokud je do rádiusu a dobže umístěné výstuhy oc se neprohne. U rovnějších ploch musí být výstuhy více profilované, jinak se karoserie prohýbá.
1 milimetrový plech používali tak na staré Volhy a „ameriky“. Na Oply tak ve 30 letech.
Na dnešní auta by při silném plechu musel mít každý druhý řidičák C protože by se vozidlo ani nevešlo do 3.500t

Další odpovědi
Alesh

2–3 mm, spokojen? 😉
Doplňuji:
Nikdy nevíš, kdy se ti to bude hodit! 🙂

anonym

Každá automobilka to má jinak, jde to poznat při leštění jak se který plech prohýbá, hlavně na střeše.
Kia – 0,65 – 0,75mm
Opel – 0,75 – 1mm
Doplňuji:
Ty se vlastně ptáš na hodnotu a ne ta tloušťku, takže hodnoty jsou v desetinách milimetru.

honza19hk

řekl bych do milimetru.Záleží jestli to je samonosný nebo to má rám.

Ale třeba já mám vozidla co mají i 4cm.

david22

Alesh: tvoje chybná odpověď se mi asi moc hodit nebude 🙂

david22

honza19hk: 4 cm? To už je tank :)

honza19hk

http://www.you­tube.com/watch?v=2fI­AhNYHYIg

honza19hk

ano,je to VT-55. To víš jsem sběratel kolové a pásové vojesnké techniky.

david22

já jsem se ptal na osobní vozy.