Gami.Pet

V jakém zákoně (platném!) mám hledat věci ohledně personální činnosti, vznik pracovního poměru?

atd..nemůžu to najít. :/
Doplňuji:
Jde hlavně o tyto věci:

  • získávání zaměstnanců (možnosti, jak?)
  • vznik, změna a zánik pracovní poměru (zase jednotlivé způsoby)
  • náležitosti pracovní smlouvy
  • povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele
  • pracovní doba a doba odpočinku
  • dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr

Všechno tady, toto bych potřebovala prostudovat v nějakém zákoně, který je hlavně platný. Myslela jsem že u toho co, jste mi poslala musí být účinnost od 01.01. 2014 aby byl platný nebo jak poznám, že je ten zákon platný?

Děkuji mnohokrát. :)

Nejlepší odpověď
ivzez

Co míníte „personální činností“ (to je široký pojem).

K pracovně právní oblasti se vztahuje více předpisů.

Pro začátek doporučím zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262

Upřesníte-li otázku, doporučím další.
Doplňuji:
S výjimkou první otázky najdete všechno v zákoníku práce.

Získáví zaměstnanců:

  • přes známé
  • inzerce
  • zveřejněním informace v podnikovém webu
  • výchova vlastních zaměstnanců (např. učňovské obory,

spolupráce se středními i vysokými školami, stipendia pro žáky/studenty) …

Další odpovědi
Pepa25

Je to zákoník práce, zákon č. 262/2006 Sb., samozřejmě ve znění dalších novel. V odkazu ivzez si můžete kliknout na „historie“ a vidíte, že to je 24. verze a jsou tam zapracované i novely od 1.1.2014

anonym

máš tam historii, kdy vznikl a kdy byl novelizován, červeně, co bylo zrušeno.http://www­.zakonyprolidi­.cz/cs/2006–262/info