Avatar uživatele
anonym

V jakém vztahu byla EINSTEINOVA sestřenice?

četla jsem v časopise článek o životě Alberta Einsteina a narazila jsem na něco čemu nerozumím. Psali tam, že se Einstein rozvedl a potom si vzal svoji sestřenici,rozenou také Einsteinovou, která byla první sestřenicí z matčiny strany a druhou sestřenicí z otcovy strany a to mi nejde do hlavy jak byli v příbuzenském vztahu. Na netu je to také tak napsané, vypadá to, že to opsali, nerozumím tomu. Dekuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5236 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Domnívám se, že rodiče Alberta E. měli sourozence. Bratr otce si vzal za manželku sestru Albertovy matky.
Příbuzenský vztah z otcovy strany: Elsa Einsteinová, dcera strýce E.(provdaná Löwnethalová, později manželka A. E.), byla druhou sestřenicí Alberta, protože otec a strýc měli dalšího sourozence a tomu se narodila rovněž dcera (starší než Elsa), ta byla první sestřenicí Alberta. Elsa proto byla v pořadí dle narození druhou sestřenicí.
Příbuznost z matčiny strany: dcera Elsa, kterou porodila matčina sestra (provdaná za manželova bratra E.), byla první z narozených dívek – tedy v tomto smyslu Albertova 1. sestřenice.
Doplňuji:
Podle http://zivoto­pis.osobnosti­.cz/albert-einstein.php

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek