V jakém vztahu byla EINSTEINOVA sestřenice?

četla jsem v časopise článek o životě Alberta Einsteina a narazila jsem na něco čemu nerozumím. Psali tam, že se Einstein rozvedl a potom si vzal svoji sestřenici,rozenou také Einsteinovou, která byla první sestřenicí z matčiny strany a druhou sestřenicí z otcovy strany a to mi nejde do hlavy jak byli v příbuzenském vztahu. Na netu je to také tak napsané, vypadá to, že to opsali, nerozumím tomu. Dekuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že rodiče Alberta E. měli sourozence. Bratr otce si vzal za manželku sestru Albertovy matky.
Příbuzenský vztah z otcovy strany: Elsa Einsteinová, dcera strýce E.(provdaná Löwnethalová, později manželka A. E.), byla druhou sestřenicí Alberta, protože otec a strýc měli dalšího sourozence a tomu se narodila rovněž dcera (starší než Elsa), ta byla první sestřenicí Alberta. Elsa proto byla v pořadí dle narození druhou sestřenicí.
Příbuznost z matčiny strany: dcera Elsa, kterou porodila matčina sestra (provdaná za manželova bratra E.), byla první z narozených dívek – tedy v tomto smyslu Albertova 1. sestřenice.
Doplňuji:
Podle http://zivoto­pis.osobnosti­.cz/albert-einstein.php