Dane

V jakém věku by žena již neměla uvažovat o těhotenství?

V současnosti mnoho žen odkládá založení rodiny do pozdějšího věku např. první dítě mají v 28 letech, druhé po třicítce. V jakém věku by žena již neměla uvažovat o těhotenství? (Vynechme fakt, že v určitém věku přestává menstruovat.)

Nejlepší odpověď
arygnoc

dnes sa mi zdá, že nie je dôležitá otázka >kedy< mať dieťa, ale >ako< mať dieťa, pretože kedysi vzácnosť je dnes bežná vec – rizikové tehotenstvo.

kopec žien nemôže vôbec otehotnieť a dieťa donosia iba za maximálnej starostlivosti lekárov (čo to asi tak stojí?).

čo tým asi príroda chcela povedať?

bez ohľadu na vek – žena, ktorá nemôže mať deti, by to nemala siliť – nech vám to znie akokoľvek cynicky a neľudsky – lebo svojím chcením dieťaťa predáva defektné gény iba do ďalších generácií.

žena, ktorá nemá problémy mať dieťa, nech ho má kľudne i v neskoršom veku (bez zásahu lekárov [asistovaná reprodukcia]).

verte, príde čas, keď tzv. civilizačné vymoženosti vymiznú, a ľudstvo, ktoré plodí slabé potomstvo, neprežije.

staviame lásku k jednému chcenému, vydupanému, vymodlenému (a neraz i zaplatenému) dieťaťu (tomu nášmu, samozrejme) nad zdravý rozum – zachovanie ľudstva.

prežijú iba prírodné národy, ktoré sa rozmnožujú a rodia normálne, bez in vitro, inkubátorov, rizikových tehotenstvie, alimentov, prídavov na deti, porodného…

Další odpovědi
anonym

Nelze ´stanovit´ – záleží na individuální kondici té které holky.
😉
Podle současných poznatků je (statisticky) nejméně rizikový porod mezi 25 a 29 rokem věku rodičky, ale tento věk se neustále zvyšuje (právě úspěšnými – nerizikovými, těhotenstvími ve vyšším věku).

marci1

Nelze říci, v jakém věku by již neměla uvažovat o těhotenství. Pokud je zdravá, nemá závažnější zdravotní problémy a hlavně si troufne mít dítě v „pozdějším“ věku, po poradě s lékařem to může zkusit. Dnes mají ženy běžně děti po 40. roce, i po 45. roce. Je to otázka priorit, skloubení profese s mateřstvím apod. 🙂

petra15

To je hloupost…v mi­nulosti se melo za to, ze cím pozdeji, tím bude to díte hloupejsí:-)
Ale klidne stací první díte v 38 :), druhé v 41:)

anonym

Podle mě, po čtyřicítce už ne, děti mají rády mladé lidi, rodiče dětí by měli být při síle, síly ubývá i jim a že tak, jak jim je momentálně, jim už za deset let nemusí být a je sobecké připravit dítě o to, co by mohlo s rodiči prožívat při plné fyzické síle, tedy bez jakéhokoliv omezení

MonkeyKing

čím dřív tím líp – čím je straší tím riskuje různé vady – jako např. Downův syndrom apod.

Pepa25

Cca po 38 začne výraznějí růst riziko Downova syndromu. Viz http://www.na­seporodnice.cz/zdra­vi/downuv-syndrom.php Ale o těhotenství může každá žena uvažovat až do přechodu, akorát to může nést větší zdravotní rizika .

anonym

Arygnoc – odpovídáš na jinou otázku, ale ´hovoříš mi z duše´…
Poškozování genofondu (zejména euro-americké společnosti) nabralo za posledních cca 50 let neuvěřitelné tempo.