jaknato

V jakém stupni zralosti lze sklízet minikiwi?

Dobrý den. První rok máme velkou úroku minikiwi. Plody v trsech jsou převážně tvrdé a kyselé, ale jednotlivé plody od veder postupně měknou a opadávají. Trsy probíráme a spadané sbíráme, ale je to třeba dělat v podstatě každý den a stejně se vše nezachrání. Lze již nyní vše otrhat a nechat plody dojít v místnosti? Již nyní začínají listy žloutnout ,i když denně zaléváme.Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
johana 56

Sklízíme sladké plody
Sklizeň minikiwi přichází na podzim. Podobně jako u vinné révy, ani minikiwi netrápí před sklizní drobné mrazíky. Naopak krátké mrazíky mohou chuť plodů ještě zlepšit. Proto se doporučuje počkat, až nějaký ten mrazík rostlinu přepadne. A právě v tento čas je nejlepší tyto malé, asi 2,5 cm veliké plody sklízet.

http://www.rostliny-semena.cz/cz/kli­ceni-a-pestovani-minikiwi-issai/minkiwi-actinidia-arguta-actinidie-ovocna-kiwi-rostlina-semena/

Dplňuji
Opad listů nevadí.Tvrdé plody je možno otrhat a uskladnit v bedýnkách,doz­rávají během měsíce.