V jakém státě podle legengy žije Santa Claus?

Hledala jsem a nemohla jsem nic najít …

Nejlepší odpověď
annas

Pověsti říkají, že Santa Claus žije ve vesnici nedaleko finského města Rovaniemi.

Další odpovědi
hanulka11

Vísku, kde prý bydlí Santa Claus, opět zahltila přání Zatímco české děti marně přemýšlejí, odkud přicházá Ježíšek, jejich vrstevníci ze zemí, v nichž dárky nosí Santa Claus, v tom mají jasno: pohádková bytost bydlí ve finské vesničce přímo na polárním kruhu. Pověsti, že Santa Claus žije ve vesnici nedaleko finského města Rovaniemi, uvěří ročně kolem tři čtvrtě milionu dětí z celého světa, které si sednou a kostrbatými písmenky požadují tuto pohádkovou postavu o vysněný dárek. „Nejvíce píší Santa Clausovi děti z Velké Británie, Polska i Japonska,“ říká průvodkyně turistů, kteří v hojném počtu každoročně do vesnice zajíždějí. Vesnice se nyní skládá z třiceti dřevěných srubů. Kromě obchodů je v jednom srubu také pracovna Santa Clause s laponským kruhovým krbem i obrovskými knihovnami, kam si ukládá všechna dětská přání. V jednom ze srubů je také pošta, která dává na dopisy zvláštní razítko, po němž touž sběratelé známek z celého světa. Na poštovním úřadě, v němž i za parného léta zní vánoční koledy, je celoročně zaměstnáno několik lidí, kteří mají jediný úkol: alespoň na část dopisů odpovědět. „Máme připraveny univerzální odpovědi ve světových jazycích, které stihneme zasílat asi pětině dětí,“ říká jeden z pracovníků a ukazuje na pytle přetékající dopisy. Obsah dopisů již však není tak poetický a ukazuje, že přední výrobci hraček dokázali ovládnout přání dětí z celého světa.

anonym

http://www.ma­turita.cz/refe­raty/referat.as­p?id=6134

Terryle

Jojo, prý ve Finsku. Aspoň nám to tady Finové tvrdili a říkali, ať nevěříme těm, co kecají, že žije v Grónsku nebo na severním pólu a tak podobně :) Prý pouze a jedině Finsko, a to buď v Korvatunturi nebo v Santa Claus Village u Rovaniemi…
Jinak se o to Seveřani hádají a každej ze čtyř skandinávských národů tvrdí, že Santa žije právě na jejich území: podle Norů v norském Drøbaku, Dánové razí to Grónsko, Švédové tvrdí, že někde u města Mora…

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Santa_Clau­s#Home

oskar

Já bych řekl,že v Americe.