Lgee

V jakém/kterém státě je nejméně věřících?

To by me naopak zajímalo ve kterém je nejvíce .. Asi Vatikán co?
Protože 23% je dost, a je to nejméně.. 2,35 milionu lidi na takovou blbost je hodně

Nejlepší odpověď
annas

„Češi patří k největším neznabohům na světě. Nejméně věřících je k počtu obyvatel v Číně“

"Češi už dlouho patří k národům, jejich náboženská víra je slabá. jen 23 procent obyvatel České republiky tvrdí, že jsou věřící.

Studie se věnovala náboženskému cítění v celkem 65 zemích světa. Podle ní je například v komunistické Číně 61 procent úplných ateistů a jen šest procent lidí se otevřeně hlásí k nějaké víře. Což je ale kolem 80 milionů lidí. Problém v tomto případě je, že miliony Číňanů, zejména křesťanů, jsou členy různých podzemních církví.
http://www.re­flex.cz/clanek/za­jimavosti/63567/ce­si-patri-k-nejvetsim-neznabohum-na-svete-nejmene-vericich-je-k-po

Slovenský zdroj uvádí tyto informace
"Čína, Švédsko a Česko – to jsou podle průzkumu tři země s největším poměrem lidí, kteří se zařadili mezi nevěřící.

Viditelné je to zejména v komunistické Číně, kde se za věřící považuje pouze 7 procent lidí. Ve Švédsku a Česku se zase za nábožensky založeného považuje pouze jeden člověk z pěti."
https://dennik­n.sk/101034/c­ina-svedsko-cesko-su-najmenej-nabozensky-zalozene-krajiny-na-svete/

Další odpovědi
marci1

Ve zdrojích na netu jsou různé informace. Proč si myslíš, že je víra blbost? Každý má víru, takovou, jakou potřebuje ke svému spokojenému životu.
Co se bezvěreckých zemí týče, na pátém místě je Nizozemsko, kde věří 26 %, 51 nikoli a ateistů je 15 %.
V Česku se k víře přihlásilo ještě méně, jen 23 % respondentů. Za nevěřící se považuje 43 % a vysokých 30 % se přihlásilo k ateismu, což zajišťuje naší zemi čtvrtou příčku.
Na třetím místě je Švédsko, které vyniká množstvím nábožensky indiferentních lidí – je jich téměř 60 %.
Na druhém místě je Japonsko a na prvním suverénně Čína, kde se k víře hlásí jen 7 % lidí, 26 je bez víry a 61 se hlásí k ateismu. 🙂

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/plus/sve­t/_zprava/dve-tretiny-lidstva-jsou-verici-cesi-jsou-ctvrty-nejateistictejsi-narod--1478805