taxio

V jakém roce byl nalezen vrak Titanicu?

Nejlepší odpověď
Braník

myslím,že asi oceánograf a geolog Robert D. Ballard, jehož expedice objevila první trosky 1. září 1985

Další odpovědi
led

„Prvý vážny pokus o nájdenie vraku Titanicu podnikol texaský naftár a multimilionár Jack Grimm v júli 1980, neuspel však ani vtedy, ani v žiadnom z dvoch ďalších pokusov. Nasledoval ho Robert D. Ballard, ktorého expedícia objavila prvé trosky 1. septembra 1985. Najväčší objav predstavoval lodný kotol. O deň neskôr bola nájdená predná časť trupu (dokázalo sa tak, že mali pravdu tie svedectvá, ktoré boli vyšetrovacou komisiou odmietnuté a ktoré tvrdili, že trup lode sa krátko pred potopením rozlomil na dve časti). Neskôr bola nájdená aj korma ležiaca 650 metrov od provy.“
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Ti­tanic_%28parn%C3%AD­k%29