V jakém případě se píše Vám s malým v a kdy s velkým? A jak je to u Tobě a Ti?

Nejlepší odpověď
annas

V osobním dopise píšeme Ti, Tobě, případně Vy, Vám (vykáme-li).

Píšeme-li úřední dopis (nějaké organizaci) rovněž napíše Vy, Vám.

Např. Vážení obchodní partneří, žádáme Vás o zaslání nabídky. Děkujeme Vám.

Milý Petře, posílám Ti obrázky z dovolené. Paní Veselá, posílám Vám obrázky z prázdnin.

Verčina odpověď není celá správná.
Doplňuji:
Myslíte, že Verčina odpověď pomůže tazateli, když se jí bude řídit?

Další odpovědi
verka

Oslovení v osobním či úředním dopise pro jednu osobu. U ti je to stejné. Používá se většinou u osob, kterých si vážíme, které neznáme, starším. Pokud píšu kamarádovi, tak nemusím toto používat.