huxa

V jakém případě bude dělat člověk určitou činnost po dlouhou dobu?

Např. natahovat péro na hodinkách s tím, že ho musí natáhnout každou hodinu nebo nějakou jinou, repetetivní činnost, kterou ovšem musí vykonávat ať se mu nechce, je ospalý, nemocný, má něco jiného na práci, apod. Navíc tento důvod nesmí být méně silný než-li zvědavost z toho „co když to neudělám“.

Nejlepší odpověď
fcoop

Třeba obracet „přesejpačky“.
Bude to dělat v případě,kdy bude chtít vědět,kolik je hodin.
Jinak je ztracený.
A nebude vědět,která bije.

Další odpovědi
anonym

Když ´musí´ – třeba strážce majáku (ne dnes, ale před pár desítkami let) – musel dolít hořlavinu, musel vyčistit čočky (mimochodem – tohle je krásný vynález – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fres­nelova_čočka ). Musel – protože na této jeho činnosti mohly záviset životy jiných.
😉

zjentek

prospěch ..důvodem je vždycky vlastní prospěch a v případě, že byla člověku tato činnost nařízena, je pak důvodem té činnosti únik z ohrožení, což je zase prospěch osoby, činnost vykonávající