Avatar uživatele
anonym

V jakém povolání se budu setkávat s AJ?

Už tu mám položenou jednu otázku kolem povolání. Nyní ale zjišťuji, že bych chtěla dělat s Angličtinou ( od první třídy se ji učím, nní osmá ). Učitelé tvrdí, že jsem na dobré úrovni. Jinak loni jsem měla ruštinu, ta ale odpadla kvůli malému zájmu. Ptám se tedy, v jakém povolání budu využívat (pouze) angličtinu? Nechtěla bych němčinu, ta mě neláká. Je možnost, že mi bude stačit jenom aj do daného povolání nebo min. 2 jazyky?
Doplňuji:
Na internetu jsem našla novinářka, je to pravda i u nás v česku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4228 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

angličtinu uplatní i prodavačky v obchodě , uplatníš ji všude – vždyť nevíš s kým přijdeš kdy a kde do styku
jistě i jako novinářka ji uplatníš

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Angličtinu uplatníš skoro všude.
Ale pokud budeš umět jazyků víc, určitě budeš mít více možností. Anglicky umí dnes téměř každý, takže pokud budeš chtít uspět, měla by nabídnou něco navíc. Pouhá angl. dnes nestačí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reuef

tak to muzou byt ruzna povolani – od prekladatelky novinarky ale i pravnika nebo diplomata…de fakto i treba cisnice v anglii :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucijej

Angličtina je v dnešní době potřeba skoro všude, někde více a někde méně. Čím víc jazyků budeš umět, tím líp. Ale angličtina je základ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marijakes

I český žurnalista se neobejde bez znalosti AJ. Pokud chce být erudovaný, musí se zajímat i o dění v cizině.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek