franku

V jakém poměru (písek,vápenný hydrát,cement) se míchá hrubá malta(zdící)?

Doplňuji:
Budu dělat podezdívku okna a hrubou omítku.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

podobná otázka:http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakym-pomerem-namichat-maltu-a-beton
jak jsem již odpovídal,1:3:7 – cement:vápno:pí­sek,ale záleží taky co budeš zdít,můžeš to volepšit cementem 2:2:7
Doplňuji:
poměr cementu a vápna se liší podle požadované pevnosti malty,ale tento poměr na normální zdění stačí

Další odpovědi
mosoj

Je to různé, podle toho co od malty očekáváš.

http://www.vse­umel.cz/view.php?cis­loclanku=2006041001

anonym

Pro hobby účely jsou nejjednodušší suché maltové směsi, stačí vybrat příslušný druh, přiměřené balení a pouze přidat vodu a rozmíchat. Nevyužitý zbytek ti neztvrdne, takže lze použít kdykoliv v budoucnu.
Mívají i plastifikátory, které bys doma těžko suploval, rozmícháš jen aktuálně potřebné množství a dnes seženeš v každém hobbymarketu – viz odkaz ve zdroji:

Zdroj: http://www.knau­f.cz/index.php?a=cat­.276

Drap

Uvedený poměr bude vyhovující. Také záleží na složení písku. Při omítání si 1 – 1,5 hydrátu přidej.

Mc Merkurion

na to stačí 1:3:7,to není nosný,a před omítkou doporučuji špricnout,řídká cementová malta,když to bude na kamen,doporučuju přidat víc cementu,ale jinak stačí zbytek po vymývání míchačky

Mc Merkurion

ad Dr.Axl:otázka zněla:v jakém poměru… a ne co se hodí,ono to je taky trochu o ceně,pytel suchý,cca 80kč,a kolik z toho udělám?max kolečko,doma to udělám max za třetinovou…