uccello

V jakém nákladu vyšel poslední dotisk monografie Káji Saudka?

Nemůžu to najít ani na stránkách vydavatelství. Jedná se o tuto knihu: http://eshop.kni­hydobrovsky.cz/clan­ky-monografie-kaja-saudek.html

Nejlepší odpověď
annas

Prohledala jsem hodně stránek, ale našla jen to, že nakladatelství Arbor vitae vydalo dotisk monografie Káji Saudka a že klusů má být víc než u prvního vydání.

První důstojná monografie věnovaná kreslíři Kájovi Saudkovi na trhu vydržela pouhý týden. Za tu dobu se rozsáhlé a objevné publikace, nazvané prostě Kája Saudek, která stála patnáct set korun, vyprodalo všech tisíc výtisků.

Z různých zdrojů.

arygnoc

annas

tiež som hľadal a zistil iba, že v prvom vydaní bolo vydaných 1.000 výtlačkov.

súhlasím s vami, že sa jedná o výnimočné dielo, bohužiaľ, i za dostupnú cenu bežnému smrteľníkovi nedostupné (koľko ich asi bolo z tej tisícky v predaji?).

uccello

Děkuji za odpovědi, věděl jsem, že to nebude jednoduché zjistit. Dotisk jsem si koupil, ale chtěl jsem jen ze zajimavosti vědět, kolik jich oproti prvnímů vydání bylo, neboť jsem v obchodech viděl stále dost kusů.