hanulka11

V jakém muzeu lze spatřit alabastrovou sfingu 8 m dlouhou a 4 m vysokou, pocházející asi z doby Ramesse II?

a obrovskou sochu tohoto panovníka

Nejlepší odpověď
annas

Alabastrová sfinga v Memfisu (cca 8 × 4 m) je v porovnání s Velkou Sfingou v Gíze trpaslíkem. Byla vytesána na počest neznámého faraona. Na sobě nemá žádný nadpis, což neumožňuje její identifikaci. Předpokládá se že patřila královny Hatšepsut, nebo faraonům Amenhotepovi II., nebo Amenhotepovi III. Před nálezem alabastrová sfinga byla dlouhou dobu ve vodě, a je to možná důvod jejiho současného stavu.

http://mystic­kyegypt.blogspot­.com/2010/08/a­labastrova-sfinga-memfis.html

V Memfisu. Z někdejšího slavného hlavního města Egypta toho věru moc nezbylo. Dnes je tu k vidění jen malé muzeum s pár plastikami, mezi nimiž vyniká „alabastrová sfinga“ a povalený kolos Ramsese II.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:-Jpdb-qzkDUJ:www.bru­hovi.cz/egypt3­.php+muzeum+a+a­labastrov%C3%A1+s­finga&cd=5&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz