Deri

V jakém množství může zakrslý králík jíst meloun?

Máme doma zakrslého králíčka. Všimla jsem si, že když jsou teď ty horké dny, skoro nepije. Snažím se do něj dostat co nejvíce tekutin jiným způsobem, tak mě napadl meloun. Vím, že ho můžou, ale nikde jsem se nedočetla jaké je optimální množství.
Předem děkuju za jakoukoli odpověď :).

Odpovědi
Kepler

Králíček musí mít pořád k dispozici čerstvou vodu. Obzvlášť hodně pijí králíčci v teplých, horkých dnech. Jestli opravdu nepije, tak může být nemocný. Hodně užitečných informací o chovu králíčků najdeš v : http://zvirata­.porad.cz/jina-zvirata/navod/jak-chovat-zakrsleho-kralika.html

Alesh

V žádném. Jedí lidé, zvířata žerou.

Drap

Pokud má králík vodu, tak se napije kdy potřebuje. Nedělej si starosti. Z melounu mají králíci rádi i samotné slupky. Nemůžeš ho krmit samotným melounem. Musíš mu dávat přiměřeně jeho velikosti. Pokud bude mít na výběr, tak sežere jen tolik, kolik potřebuje a co mu neuškodí.

Čauahoj4821

Vhodnější pro doplnění tekutin je okurka (neobsahuje tolik cukru).