Lgee

V jakém/kterém městě je nejnižší kriminalita na světě?

Je nějaký město ve kterém se nikdy nestal žádný trestný čin (vyjma krádeže)

Odpovědi
marci1

Asi Lucembursko (počet vražd téměř nulový), Singapur, Norsko, Japonsko, Island, Švýcarsko, Dánsko, Kypr ( v noci se nemusí zamykat dveře), Nový Zéland, Irsko ap. Více ve zdroji: 🙂

Zdroj: http://cestova­ni.lidovky.cz/10-nejbezpecnejsich-zemi-sveta-pro-cestovani-fzw-/nej-tipy.aspx?c=A100701­_115046_ln-cestovani_spa

bolak

Já bych řek Citta Del Vaticano. Nebo obecně jakékoliv město s co nejnižším počtem obyvatel. Ono je to vcelku logické, že to tak asi bude, protože když si vezmeš 2 teoretické extrémy „Město kde je miliarda obyvatel“ vs. „Město kde je 0 obyvatel“, kde bude víc kriminálních činů? A nebo jinak, když si vezmeš ono známé „příležitost dělá zloděje“ a budeš počítat s tím že každý chce okrást každého, tak při dvou obyvatelích budou jen dva trestné činy (A okrade B a B okrade A) a při třech obyvatelích to už bude 6 trestných činů a s počtem obyvatel to bude dál narůstat (včetně procentuální kriminality na 1 obyvatele).

led

Teoreticky by som mohla menovať tibetské mesto Lhassu.
Netvrdím, že sa tam počas jej existencie neudiali vraždy, ale v prevažnej miere nešlo o vraždy kriminálne, ale o politické, náboženské.

Psychotic

led: No to je tedy rozdíl…

led

Vražda z akejkoľvek príčiny je stále vraždou, to súhlasím. Ale spôsob označenia sa mení v závislosti na príčinách, účastníkoch (vrah-obeť) a hodnotiteľa tohto činu. Kto má z tohto činu prospech?

quentos

mraci1, ale tazatel se ptá na město…