tony2412

V jakém formátu je u nás šířeno digitální vysílání televize?

Když má televize tuner jen MPEG-2 tak to bude v Česku fungovat?

Nejlepší odpověď
gecco

MPEG-2 je nejpoužívanější, počti si – http://www.ces­katelevize.cz/vse-o-ct/technika/di­gitalni-pozemni-vysilani-dvb-t/technicke-zaklady/
😉

Další odpovědi
mosoj

Tuner bude přijímat obraz v rozlišení SD. Zatím nejrozšířenější vysílání.
Nepřijme vysílání ve full HD na to je třeba standart MPEG-4.
Přesněji, on ho přijme, ale nebude v rozlišení full HD.

cochee

Zatím ano, o přechodu na mpeg4 se uvažuje, standard už je zaveden a nazývá se DVB-T2 (současný je DVB-T). Pozor ale, jen podpora mpeg4 nestačí. @mosoj: máme doma 4 settopboxy, z toho tři neumějí mpeg4, tyto tři při příjmu mpeg-4 vypíšou pouze „nepodporovaný formát,“ z obrazu nevyšlou ani pixel.