sarina.bobr

v jakém architektonickém slohu je postaven chrám sv.víta

Nejlepší odpověď
annas

Převažuje gotika.

O chramu sv.Vita se totiz neda rict, ze je ciste v jednom slohu. Goticka je lod, ta velka vez uprostred je renesancni a dostavovano je to cele az v 19.stoleti.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chram-sv-vita-je-postaven-v-temze-architektonickem-slohu-jako

Stavba gotické katedrály byla zahájena dne 21. listopadu 1344.
Po staletí pak chrám zůstal nedokončen, přestože se někteří panovníci pokoušeli pokračovat ve stavbě. Hlavní věž byla završena renesanční helmicí a byla postavena hudební kruchta. Průčelí chrámu bylo provizorně uzavřeno.
Teprve ve 2. polovině 19. století zahájila Jednota pro dostavění chrámu sv. Víta opravu původní části a dostavbu katedrály v novogotickém slo­hu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/otazky-na-dejepis-2

Další odpovědi
anonym

Chrám svatého Víta je gotiky chlouba a já vás tu vítám a půjdeme dál. …
Doplňuji:
Sůwo, také jsem si hned vzpomněla na známou píseň Václava Neckáře.

Sůwa

Neznáš písničku : chrám svatého Víta, je gotiky chlouba a já vás tu vítám…