Questman

V jaké zemi se nachází bradavický hrad?

Teď koukám na novu a slyším, že kruvalští jsou „přátelé ze severu“. Viktor Krum je famfrpálovým mistrem Bulharska, tedy Kruval by měl také ležet v Bulharsku. Bulharsko ale není severně od Velké Británie, přemýšlel jsem tedy a, vzhledem k hustým lesům kolem bradavického hradu (které byste ve VB hledali asi dlouho), dospěl jsem k závěru, že Bradavice leží někde v Rumunsku. Co myslíte vy? :P

PS: nepište, prosím, odpovědi jako „nikde, protože je to pohádka“ „v HP je spousta nedostatků a nelogičností“ apod. bavme se na fanouškovské úrovni :)
Doplňuji:
marci1
to je přesně jedna z odpovědí, co jsem nechtěl :D
Nemyslím předlohu pro bradavický hrad, myslím bradavický hrad.

Nejlepší odpověď
iceT

Do Bradavic se ale jezdí jen vlakem,co odjíždí v11.00 z nástupiště 9 a třičtvrtě(nevím jak se to píše ve zlomku,teda vím,ale nevím jak na klávesnici) a dojíždí do Bradavic někdy,když se stmívá,aspoň na nádraží je tma a při převozu loďkama je taky tma.Takže sice nevím,jak dlouho přesně se jede,(myslím odhadem kolem osmi hodin jízdy),ale počítám,že žáci bradavické školy asi nemají slavnostní večeři a zařazování nijak pozdě,když je pak po večeři posílají spát a zřejmě mají i stanovenou večerku.
A myslím si,že Krum je sice bulharským hráčem,ale nemusí nutně chodit do školy v Bulharsku,v Bul­harsku pravděpodobně nebude taková zima,když Kruvalští žáci mají kožešinové čapky a rukavice a pláště.Navíc Bradavická škola čar a kouzel je čistě anglická,princezny z Krásnohůlek byly Francouzky dle bujabézy,která se podávala při jejich příjezdu do Bradavic.
Doplňuji:
hele co jsem našla:
V knihách se setkáváme s pěti různými školami. První jsou Bradavice, kde studuje i Harry Potter. Bradavice se nacházejí kdesi v centrální Anglii (přesnou polohu neznáme). Studenty tam vozí vlak přímo z londýnského nádraží King's Cross z nástupiště devět a tři čtvrtě. Ředitelem Bradavic byl Albus Brumbál, jehož na krátkou dobu, v průběhu pátého dílu, vystřídala Dolores Umbridgeová, ale vrátil se. Po jeho smrti ho ku příkazu lorda Voldemorta vystřídal Severus Snape. Po válce byla do postu ředitelky školy správní radou zvolena Minerva McGonagallová.
Druhou školou jsou Krásnohůlky. Ty se nacházejí ve Francii, pravděpodobně spíš na jihu. Ředitelkou je poloobryně madame Olympa Maxime.
Další školou, s níž se setkáváme, je Kruval. Víme, že se nachází na severu. Ředitelem je (bývalý) smrtijed Igor Karkarov. Studoval zde i černokněžník Gelert Grindelwald, kterého porazil v legendárním souboji Brumbál. Na zdi ve škole je dodnes nakresleno znamení Relikvií smrti.
Ve čtvrtém díle knihy (Harry Potter a ohnivý pohár) je letmá zmínka o Salemské škole pro čarodějky; podle názvu se jedná o dívčí školu, která se nachází v U.S.A.
Ve svých poznámkách k Fontáně příznivé sudby (Bajky Barda Beedleho) se Albus Brumbál zmiňuje o ČADU – Čarodějná akademie dramatických umění. Na této škole působil i bývalý bradavický učitel bylinkářství profesor Beery.
Víme, že existují i další školy, ale knihy se o nich blíže nezmiňují.

Další odpovědi
marci1

Nachází se v městečku Alnwick na severovýchodě Anglie.
http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti-zajimavosti/70125/bra­davice-opravdu-existuji.html
Doplňuji:
Tak potom snad ve Švýcarsku.
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&tl=cs&u=http%3A%2F%2F­en.wikipedia.or­g%2Fwiki%2FWar­t_Castle&anno=2

Quimby

Podle tohohle http://en.wiki­pedia.org/wiki/Hog­warts#cite_no­te-fraser-scotland-10 ve Skotsku.

Val-i

Jsem přesvědčená, že Kruval leží někde ma severu Ruska (třeba Sibiř). Svědčí o tom jména a národnosti studentů, oblečení, fakt že jde o “přátele ze severu” i kruvalská loď. Asi těžko by si jí pořizovali na cestování skrze jezera, zato do Severního ledového oceánu by se šikla A cestovalo by se odtamtud snáze Po vodě než po souši.
Bradavice jsou očividně v Británii, když tam jede vlak z Londýna :)
O Krásnohůlkách ve Francii jistě nikdo nepochybuje (francouzská polévka a občas řeč).

Questman

iceT
nojo ale další zdroj nám praví :
Institut čar a kouzel v Kruvalu (v originále Durmstrang Institute for Magical Learning) je jednou ze tří kouzelnických škol, které se účastní po více než 700 let turnaje tří kouzelnických škol. Není jasné, v jaké zemi se škola nachází, Albus Brumbál je vítá jako „přátele ze severu“, studenti zmínění v knize mají RUSKÁ ČI BULHARSKÁ JMÉNA, nejznámější kruvalský student, slavný hráč famfrpálu a šampión turnaje tří kouzelnických škol Viktor Krum je z Bulharska.

Navíc, logicky mi sem zapadá jako jediná možná země umístění Bradavic v Rumunsku. Vlakem tam můžou jet i více dní, přijíždí v noci ale nikdo neříká, že jedou jen jeden den, případně, jak rychle a kudy vlak jede (časová brána?).
Jinak, o doplňkových knihách HP mě tu poučovat nemusíte, jednu dobu jsem byl, a pořád trochu jsem, fanda této série – tudíž mám ve své knihovně všechny knihy, co se dají i nedají sehnat ale z nich jsem, bohužel, polohu nevyčetl ani náznakem :(

iceT

Nepoučuju,ale Kruval je fakt v Bulharsku a Bradavice ve Skotské vysočině.Na logiku se vykašli,v případě fantazie jde logika trochu šejdrem.

arygnoc

iceT:

9 3/4

iceT

no já su fakt debil…taková jednoduchá věc…teď když to vidím,tak to vím samožřejmě.

arygnoc

:DD

arygnoc

medzi oz, stredozemou a springfieldom.