štamgast

V jaké zemi mimo ČR a SR je největší zájem o výuku češtiny a v jaké zemi je největší znalost češtiny (opět mimo ČR a SR)

Otazník se mi do otázky nevešel :).

Nejlepší odpověď
AndreiRanger

Cedar Rapids, nevím jestli se tam česky i učí, ale je to takové China Town Čechů:-D (lokace JV USA)

Další odpovědi
led

Pravdepodobne Vietnam a Čína, ak nepočítame na percentá z počtu obyvateľov, ale na počet záujemcov. Už predtým tu bolo množstvo robotníkov a študentov, dnes zas predajcov.

Natty*

Vím jen, že v Japonsku je neskutečný zájem o českou hudbu. Vždy, když se v Japonsku pořádá nějaký český koncert, jsou vyprodané sály..! Moc nechápu, jak to, že se jim tak líbí, protože jí ani nemohou hudebně porozumět.. Mají totiž zcela jinou stupnici, noty, melodie, zkrátka všechno.. A kdo ví, možná se Japonci kvůli tomuto zájmu, začnou češtinu učit :D