Natee

V jaké zemi byste nejraději žili, kdybyste nemohli žít v ČR?

Nejlepší odpověď
Rocker

Na Novém Zélandu,nebo někde na severu-Finsko,Švédsko,Nor­sko…

Další odpovědi
dudu

V současné době řešíme dilema. Jde o možnost pořídit si za cca 450 tis. korun v novostavbě jednopokojový částečně zařízený byt v destinaci Egypt – Hurghada. Životní náklady na osobu zde měsíčně nepřesahují šest tisíc korun.
Pro seniory je to lukrativní místo k pobytu přes zimní období, neboť se zde teploty pohybují mezi patnácti až 22 stupni. Pokud na několik dnů udeří opravdová zima, klesají až k pěti stupňům.
V jarních a podzimních měsících pro rodinu a naše přátele jde nesporně o perfektní místo k rochnění se v Rudém moři, poznávání jiné země jakož i kultury zdejších obyvatel.
Prožívat pravé léto v Egyptě však našincům egypťané rozhodně nedoporučují.
Věřte prosím, že se zde nejedná o myšlenkový úlet, nýbrž o úvahu o jedné z
možných investičních aktivit. Šli byste někteří z vás tzv. do toho?

Doplňuji:
Sambo věř prosím, že všechno je jako vždy jinak a ty jen podléháš dojmům vsugerovaným některými sdělovacími prostředky a názorům předpojatých radikálů. My jsme měli možnost navštívit muslimské země celkem čtyřikrát /Turecko, Egypt, Tunisko/ a vždy se jsme se, třeba na rozdíl od tolik opěvovaného Řecka, setkávali s usměvavými a vstřícnými lidmi. Nikdy ne s projevy nepřátelství.
Pokud jde o Egypt, nelze si nevšimnout markantních rozdílů mezi životní úrovní obyvatel poblíž hranic se Súdánem a ve městech jako je Asuan a nebo Hurghada. Obyvatelé se zde přísně dělí na kasty – nejvýše jsou původní Egypťané, pak většinoví Arabi a spodinu představují údajně lenošní Nubijci.
Poněkud uspokojivější je sice např.stav společnosti v Luxoru, ale ani zde po revoluci měsíční podpora chudiny nepřesahuje 240 korun na měsíc a osobu. Při návštěvě chudinských čtvrtí jsme poznali podobu opravdové bídy, kdy manželka moje brečící paní nebyla k utěšení. Přesto asi díky přísné náboženské tradici se na nás žádný z těchto chudáků neosočil. V případě obdarování /bakšiš/ jen pokorně vyřkl „šokran“.

Kelt

Irsko, Kypr nebo Izrael. a spousta dalších zemí. Dá se žít i na Slovensku, dokonce jsem jim rozuměl. To předtím je přání, ale možná, že bych to dlouho nevydržel.

talka

Jelikož znám nejlépe němčinu, tak asi v Rakousku.

anonym

Nový Zéland

Agneta

Tak bych si koupila jednu vilu ve Švýcarsku, druhou v Paříži a třetí v Římě :D

Nevíteto?

V Norsku 🙂

LysoňXXX

Norsko, Dánsko nebo nějaký ostrov v Karibiku. Tam je obzvlášť krásně :)

panxnotdead

V Dánsku. Ve vězení maj i televizi a rybaří.

Emefej

Ve Francii.

Martina21

těžko říct, vždycky se mi nejvíce líbí tam, kde jsem byla naposledy na dovolené.
Před 14 dny jsme se vrátila z Norska z polární záře a byla to bomba, Norsko je nádherné :) www.dovolenanor­sko.cz

anonym

dudu,
tam bych nebyla ani zdarma, mezi muslimy by mě nikdo nedostal, stačí, kolik jich je tady

Pepa25

Kolik jich je tady? Odhadem 5000? Jeden na 2000 obyvatel?

anonym

Já nevim, kolik jich tady je, ale už je zbytečné jim říkat, ať jdou pryč, odpovídají všichni stejně – ne, nepůjdeme pryč, Alláh je všude a my jsme tam, kde je Alláh.

Agneta

Kelt >>> v sev. Irsku, rozděleném Kypru a v Izraeli jsou neustále pěkné kravály co?
Tak tam by se ti líbilo…to zajdi taky do Gazy a Sýrie :DDD