bolak

V jaké nejvyšší výšce je schopno letět běžné dopravní letadlo tak aby všichni ve zdraví přežili?

Povoleno je namrznutí končetin a lehce namodralý obličej.

Nejlepší odpověď
brillant

9960 m. Pro let ve vyšší výšce již musí i cestující použít kyslíkový přístroj.

Další odpovědi
anonym

O mráz ani nejde, spíš o dostatečný tlak vzduchu. Většina letadel léta ve výšce kolem 12,5km, takový Concorde měl maximum 18km. Rekord je 38km, ale to byl stíhací letoun. Myslím že nad 20km už by to byl problém.

Lucijej

bolaku, ty jsi hroznej saďour

bolak

co sem ti zas proved? :(

:)

Lucijej

Co se divíš, když necháváš lidi létat v takových výškách, že jim omrzne půlka těla :P

bolak

votužovat, votužovat :)

anonym

a co takhle dobývat, dobývat?