bolak

V jaké nejvyšší nadm. výšce můžou létat ptáci?

Nejlepší odpověď
beer

„11 274 m – až v této výšce byl pozorován výskyt afrického supa Rüppellova (Gyps rueppelli) s rozpětím křídel 2,6 m, který je nejvýše létajícím ptákem.“
http://vtm.e15­.cz/clanek/cis­la-nad-zemi

Další odpovědi
anonym

Podle toho, kam jim dovolí řízení letového provozu…
😉
Ale z pozorování je doloženo něco přes 11 km.

abendsbrot23

To záleží na tom, jak se který druh adaptoval na vliv atmosférického tla­ku.

Dane

Recordní výšku překonal údajně sup Gyps ruepelli s rozpětím křídel 10 foot/okolo 3 m. Dne 29. listopadu 1975 se dostal do motoru letadla přelétajícího nad Pobřežím slonoviny v západní Africe. Poškozené letadlo nakonec přistálo bezpečně.. Jiný pták, který létá v této výšce běžněji je Husa indická (Anser indicus), která na cestě mezi Tibetem (kde hnízdí) a Indii (kam odlétá na zimu) přelétá přímo přes vrcholky Himalájí..

Zdroj: http://www.stra­ightdope.com/co­lumns/read/1976/how-high-can-birds-and-bees-fly