V jaké návaznosti sledovat díly Hvězdných válek?

Jsem Hvězdnými válkami nepolíbená a chtěla bych shlédnout všech šest dílů. Vím, že nejprve byly natočeny díly 4, 5 a 6 a až potom 1, 2 a 3. Proto se ptám: mám první sledovat 4, 5 a 6 a až potom 1, 2 a 3 nebo si to mám dát postupně od jedničky po šestku? Jde mi o to, jestli na sebe ty filmy logicky navazují :) Díky moc za odpovědi...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ono záleží, jak to kdo čísluje, někdo bere "1, 2, 3" první natočené díly, někdo to bere jako nově natočené díly :)

Příběhově je to od 1 (Skrytá hrozba) po 6 (Návrat Jediho).
Co do let podle natočení je to od 4 (Skrytá hrozba) po 3 (Návrat Jediho) - jak psala iceT.

Další odpovědi:

Bronzový

jasně, příběh jde od jedničky po šestku, ale doporučuju sledovat podle data natočení - jsou tam situace, které musí "docvaknout" a v 1-3 se tak nějak počítá s tím, že už to znáš... navíc potom nevěřícně zíráš, jak to do sebe úžasně zapadá :)

nvm, možná jsem ovlivněná tím, jak jsem to viděla já, ale zkoušela jsem se na to podívat nezaujatě a opravdu mám pocit, že takový největší wow moment původní trilogie se ztratí, když to budeš sledovat od té novější 1. části...

Zlatý

4,5,6,1,2,3.takto smysl dávají a jsou i za sebou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 428
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.