Michal Kole

V jaké bance jsou uloženy peníze státního rozpočtu, ze kterých se odesílá třeba obecním samosprávám ?

Tipuji to na Českou národní banku

Odpovědi
Jsemtady

Tipuješ správně. Mno ale vzhledem k tomu, že jsme v mínusu, tam žádné peníze nejsou. Hned jak přijdou, tak se rozkutálí a leccos poslancům do kapes.

zzzzz

Je to ČNB, upravuje to ústava hlava VI, a zákon o ČNB.
Peníze v ní jsou. Dokonce nedávno se tam ulilo pár miliard z privatizace, prý proto, aby koruna nestoupla vůči euru a nepoškodilo to naše vývozce.
Takže místo, aby jsme logicky zaplatili část dluhu a tím si snížili úrok, tak máme peníze ulité, jsem si jistá, že se časem záhadně vypaří do nějaké „důležité investice“.