Avatar uživatele
band of brot

V ČR prý každé desáté dítě trpí hladem?

Je to pravda? Jak je něco takového možné v 21. století v nejvyspělejším kontinentě? Kdo za to může? Politici, banky, podnikatelé?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? da ny před 3328 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Není to pravda, ČR je vázána dohodou o ochraně práv dětí, a pokud sociálka něco takového zjístí, musí okamžitě zasáhnout.

To že někdo bere dávky hmotné nouze a plno dalších dávek, neznamená, že nemá na jídlo, tyto dávky mnohdy převyšují příjem pracujících samoživitelek, a jejich děti hlady netrpí.

Pokud by to byla pravda, mohl by za to celý parlament, ne jen vláda.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Slecna 007

Myslím, že to není pravda. Děti, kterým musí přispívat dobrovolníci na obědy jsou spíš než obětí nouze a chudoby, obětí špatného hospodaření svých rodičů. Jsem samoživitelka se dvěma dětmi. Není snadné pracovat, když jeden syn je autista a značně mně to omezuje v mnoha pracovních aktivitách. Ale obědy ve školce jsou jedna z prvních plateb, které provádím každý měsíc. Ještě se mi nestalo, že by nebylo na jídlo, nájem … Ano, nezbylo na moje boty, kabát nebo třeba kosmetiku, ale to je otázka priorit. Raději chodím v předloňských botách a namažu se krémem z Lidlu, než bych dopustila, aby kluci měli hlad.
Sociální síť tohoto státu je hodně hustá a kdo propadává i touto sítí, je buď extrém v řádu jednotek jedinců, anebo nezodpovědný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nerevarin

To je nesmysl. Kde jsi to četl?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Proto je hodně dětí obézních ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Vlastně to pravda je.
Rodiny i pracujících rodičů někdy zadlužených jsou v sociální nouzi…
Nízké mzdy, vysoké životní náklady, poplatky za bydlení v pronájmu (sociální příspěvek na bydlení často nepokryje).
Je toho plná TV, Rozhlas i noviny.
Rodiče nemají na školní obědy, někde dostávají „potřebné děti“ zdarna svačiny a příspěvky na školní obědy od dobrovolných organizací i sponzorů…
Stát pomáhá cizincům žijícím u nás, i jinde za hranicemi. Jednotlivci adoptují děti na dálku…
„Svým“ dětem, rodinám, seniorům často pomoci zejména v chudých krajích neumíme! Hranice bídy je mizerná pomoc ;(.
.
Doplňuji:
V ČR je vysoký počet obézních osob v důsledku nesprávné a nedostatečné výživy.
Jedni se přejídají, další má málo pohybu a stres.
Jiný je obézní z „podvýživy“, tedy malnutrice… = hladoví, sem tam něco zbaští (kalorického) a stresované tělo vytváří zásoby ⇒ obezita.

Upravil/a: da ny

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

WTF?
…„Politici, banky, podnikatelé?“…
___
A co tak – rodiče???
Koukni se, kolik tzv. ´sociálně slabších´ kouří a chlastá (a to nezmiňuju finančně náročnější koníčky – třeba automaty!)…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tony2412

já například mám hlad pořád… :o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Věřil bych tomu… Když vidím svýho kluka jak se pořád hladově sápe po mamce, přestože byl kojen před hodinkou…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

Více jak 10 let se učtelky v některých krajích/městech/ško­lách neptají dětí kde byly o prázdninách a jaké dárky dostaly o Vánocích.
Děti nekreslí obrázky na toto téma, nepíší slohové práce.

před 3328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Slecna 007

To mi přijde zbytečné. Vždy se lidé měli tak, že někdo na tom je dobře a někdo hůř. Nevidím menší kupní sílu rodiny jako důvod nemluvit o prázdninách a dárcích. Někdo je spokojen i s málem. Někomu je pod stromkem málo i počítač, jinému je kniha dárkem, co potěší.
Tímto se vše jen tabuizuje, proč? Některé děti nemají otce a přesto se děti baví o tom, co dělaly s rodiči. Nechci uniformní děti, co mají vše jako ostatní.

před 3327 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Souhlasím,ale nevím, jaké máte zkušenosti s dětskými kolektivy. Než poberou trochu rozumu, umí být velmi zlé…
Jiné děti raději lhaly/vymýšlely, aby se jim někdo nesmál a měly „klid“, aby se nestaly opovrhovanými outsidery.
Lidé a tedy i děti se učí a zatím hůře přijímjí to, kamvlastně patří.
Zlomyslně poškozují spolužákům věci a také kradou. Berou si to, co nemají a po čem touží.
S oblečením je to podobné, v tom vynikají zvláště dívky (to se táhne ZŠ I SŠ). s

před 3327 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Sociální rozdíly stírají školní uniformy všude po světě! :D
http://www.bul­vy.cz/2015/02/­02/20-skolnich-uniforem-napric-svetem/
http://www.edu­in.cz/clanky/skol­ni-uniformy-ano-nebo-ne/
http://www.edu­in.cz/clanky/skol­ni-uniformy-ano-nebo-ne/

před 3327 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Slecna 007

S uniformami souhlasím.
Zlé děti, co kradou, poškozují, závidí, to je staré jako lidstvo samo. Je třeba, aby se s tím zdravý jedinec vyrovnal. Je mi líto. Nemám dceru, mán dva syny a ti nejsou „ujetí“ na oblékání. Samozřejmě, že chtějí hračky, co mají druzí, ale je na mně, jako na rodiči, abych jim vysvětlila, že prostě nemohou mít vše, nač se podívají. To je snad normální, ne? Taky bych chtěla jezdit bavorákem, ale jezdím tramvají a co má být? Mám se zbláznit? 😉

před 3327 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek