Pokročilý

V červenci 2012 jsem vyhrála soudní spor. Dokdy můžu žádat o vrácení soudních poplatků? Nebo je už pozdě?

Jistý člověk mě neprávem zažaloval a byla jsem nucena si vzít právního zástupce. Soud jsem právem vyhrála a bylo mi řečeno, že mohu po žalobci požadovat vrácení soudních poplatků. Dokdy tak mohu učinit? Díky.
Doplňuji:
A v souvislosti s tímto dotazem bych ráda věděla, zda lze požadovat finanční náhradu za nactiuthání, bude-li třeba, podrobněji popíšu.Děkuji, nejde o vysouzení milionů, ale chtěla jsem se informovat, zda toto lze požadovat. Nejprve dám přednost vyřešení soudních poplatků, nicméně - máte-li k dispozici nějaký odkaz týkající se sepsání mého požadavku k náhradě soudních nákladů, prosím o něj, nebo si opět musím zaplatit právníka? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vy jste v této situaci "oprávněný" ten co vám dluží je "povinný". To ať máte ujasněné pojmy.
Jako oprávněný můžete žádat splnění závazků kdykoliv i po sto letech. Je tam sice promlčecí lhůta, nejsem si jistá její délkou, ale řekla bych 3 roky???
Pokud si požádáte, to znamená nejprve jej doporučeným dopisem vyzvete k úhradě stanovíte termín do kdy, pokud tak neučiní třeba do měsíce, tak podáte k soudu návrh na vydání platebního rozkazu, pokud již nebyl vydán. S tím pak můžete za exekutorem.
On pokud by to už bylo promlčeno, tak to promlčení musí navrhnout, pokud ho nenavrhne, tak vám to soud přizná.
Doplňuji:
Náhradu může požadovat kdokoliv za cokoliv, otázkou je, zda mu ji soud přizná??? A to vám nikdo dopředu nedokáže říct.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.