Zlatý

V červci mi penzijní pojišťovna bude vyplácet vklad. Musím počítat i s tím, že bude zdaněn?

Tak ta daň mi sežere státní příspěvky a výnosy? To mi vyjde nastejno, ale NN si z mými těžce vloženými penězi na nějakou korunku přišla. Kužva, to je systém. Příště do strožoku, ať mám vysoko pod hlavou!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Bronzový

Zdanění výnosů závisí na tom, jestli výplata bude odbytné (zjednodušeně řečeno předčasná výplata), jednorázové vyrovnání (nejčastější případ) nebo pravidelná penze. V případě jednorázového vyrovnání se zdaňuje výnos po odečtení příspěvků účastníka a státních příspěvků - prostě se zdaňují výnosy. Komplikovanější je to v případě příspěvků zaměstnavatele ...

viz zákon o dani z příjmů §8, odst. 6

Další odpovědi:

Stříbrný

Mël jsem penzijní spořenī u České spořitelny.Při dovršení šedesáti let (bylo nastaveno do šedesáti) a protože jsem nezaměstnaný, tak jsem požádal o vyplacení celé částky.Strhli mně veškeré příspěvky co mně dával stát.Když jsem se bránil, bylo mi řečeno: "Pokud byste si nechával k důchodu strhávat z toho určitou částku, dostanete vše vyplaceno i s těmi příspěvky od státu.Pokud vyberete ihned celé spoření, tak o příspěvek státu přijdete."
Zlatí komunisti, ti takhle člověka neokrádali.Sice jsem tenkrát na důchod nespořil, ale měl jsem prémiové spořenī mladých a po ukončenī cyklu jsem celou částku vybral a nic mně tenkrát nestrhli.
Zrovna tak mně odpustili 10 tisíc z novomanželskē půjčky (odpouštěli při narození dětī).
Toto je zlodějský systém, okrást a oklamat člověka na každém kroku.

Zlatý

Jo jo - pokud jde o jednorázovou výplatu, suma se daní (15%).

Zlatý

Ptákovina. Budeš platit pouze daň z úroků a ta je již stržena. Strhává se jednou za rok.
Doplňuji:
To jsou oni, nejraději by ti sebrali i tvůj vklad. To dělali rádi komunisté.

Stříbrný

Najdi si kontakty na svou penzijní pojišťovnu na netu nebo ve smlouvě a vlož na netu dotaz, jak ti bude daněna částka ze zaplaceného penzijního pojištění. Nebo zavolej na jejich info linku, jistě ti odpoví na tvé dotazy.

Diskuze k otázce

Bronzový

Pepa25

gecco nemá výjimečně pravdu a lahny řeší jinou situaci. Odpověděl bych, kdyby tazatel upřesnil, o co mu jde ... (uvedené otázky + měl příspěvky zaměstnavatele? Státní příspěvky? Jde o transformovaný nebo účastnický fond?)

Zlatý

barbakan

To, že jsem měl státní příspěvky je zřejmé z dotazu. Kdyby mi přispíval zaměstnavatel, změnila by se výplata (jednorázová) vkladu?

Bronzový

Pepa25

Změnilo by se zdanění v závislosti na tom, zda je o transformovaný nebo účastnický fond.

Zlatý

barbakan

Moment, to se budou danit jen výnosy a státní příspěvky nebo celý vklad?!

Bronzový

ahold

Nemusíš se obávat. Zdaní se pouze výnosy 15%. To co sis naspořil + st. příspěvky se nedaní.

Zlatý

barbakan

ahold, tak to jsi mne potěšil/a

Bronzový

Pepa25

Co je to "penzijní pojišťovna"? Penzijní společnost nebo pojišťovna? Bude vypláceno pojistné plnění, odbytné, jednorázové vyrovnání, pravidelná penze?

Zlatý

mosoj

Mluví o státním příspěvku. Takže zřejmě jde o penzijni spoření.

Zlatý

barbakan

Za komunistů byl vklad zúročen poměrně vyšší částkou než v demokracii!

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.