V čem spočívá princip jungiánského psycho-analytického výcviku?

Doplňuji:
Zaujalo mě, že řádová sestra, která pečovala do posledních chvil o Václava Havla, prošla tímto „výcvikem“.

Nejlepší odpověď
Damiana

Jungiánská psychoterapie patří do analytické psychologie.
Vcelku pracuje s tím, že je potřeba uvědomit si komplex a vypořádat se s ním. Potlačené emoce by měly být prožity a člověk by se měl zbavit pocitů viny.

V odkazu se dozvíš vše potřebné.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­nalytick%C3%A1_psyc­hologie

Má ale i svá úskalí.
Může dojít k nedostatečnému odpoutání od jednoho z rodičů (většinou je dominantní problém s jedním rodičem, který zastíní eventuální problém s druhým).
Výsledkem je buďto stálá idealizace rodiče, což může v partnerských vztazích znamenat přejímání rodičovské role nebo její projekci na partnera, pak také
stálý boj s rodičem – vytváří se podvědomá touha bojovat o odpoutání je přehozena na partnera (touha ho opouštět, neschopnost se vázat ), na druhé straně osoba setrvávává v roli pasivního dítěte – nezodpovědnost, nedůslednost.
V dnešní době je často vidět důsledek nepřítomnosti otce (nemohlo dojít k odpoutání). U mužů způsobuje problém identity (chybí jim vzor), pro ženy je citovým problémem a problémem sebevědomí. Takové ženy hledají u budoucích partnerů neustále potvrzení, které se jim nedostalo od otce a trpí podvědomým strachem z opuštění.
Existuje množství různých vztahových modelů, roli v nich hrají i sourozenci a další osoby.

Damiana

Tomu se ani nedivím. Tam to sedí jak veverka na borovici.

anonym

:))