Mill

V čem spočívá nekonečnost možností hudby?

Stovky let vznikají neopakované hudební skladby.Vznikají stále nové a nové, jak je to možné?

Nejlepší odpověď
annas

Každý člověk se dívá na svět nejen jinýma očima, ale jinak vnímá zvuky. Záleží určitě na tom, zda má hudební sluch, který hudební nástroj či hlas preferuje. I kdysi vytvořená hudební skladba může inspirovat. Jde o autorův nový, subjektivní pohled… Vkládá do hudební skladby své pocity, fantazii …

Podobně jako různí spisovatelé ztvární stejný příběh jinými výrazovým prostředky… Každý je přece jedinečný…

Další odpovědi
quentos

lidská tvořivost je neomezená a kombinace jednotlivých tónů v melodie zjevně taky.

tom004

Když to vezmu,po technické stránce,stačí,když si prohlédneš notovou osnovu.Zjistíš,že je nekonečné množství,jak noty kombinovat.Ale,štěs­tí je,že,jsou lidé,kteří schopnost,svoji fantazii,vyjádřit hudbou.

baghira

Takže matematicky: jedna oktáva má (včetně půltónů) 12 tónů. Takové čtyři takty mohou mít řekněme 16 not. 12 na šestnáctou je číslo se sedmnácti nulami. I kdyby byl použitelný jeden motiv z miliardy, pořád je tu sto miliónů různých hudebních motivů. A to jsme u jedné oktávy a pouhých čtyř taktů.

DDarent

tak si třeba zkus spočítat, když jedna písnička má třeba 3 minuty, tak jaký je množství tónů který se daj poskládat dohromady aby dali celek!!!